Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megfelelő fogamzásgátló...

Megfelelő fogamzásgátló módszert keresek, eddig sikertelenül. Esetleg hasonló helyzetben lévők?

Figyelt kérdés
Sajnos heterozigóta Leiden mutációm van, vagyis véralvadási zavarom így semmilyen hormon tartalmú fogamzásgátló nem javasolt. Kockáztatni nem szeretnék. Pár nőgyógyásznál már megfodrultam és sajnos vagy megijesztettek vagy nem segítettek nekem. Létezik e bármilyen módszer a gumióvszeren és a Pharmatex felé gyógyszeren kívül?

2019. márc. 3. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Baroság, hogy semmilyen hormontartakmút nem használhatsz. Csak olyat nem, amiben ösztrogén van. Szóval használhatsz minipill tablettát, hormonos spirált és injekciót is. Emellett van még hormonmentes spirál és pesszárium is.
2019. márc. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sajnos olyan orvost még nem találtam, aki ezt tudta volna. Szakrendelésekben nem is bízom, de sajnos vaktában sem akarok menni minden magándokihoz, mert azzal is szívtam már be.. és nem kevés pénz.

Debrecenben vagy akár környékén keresnék nőgyógyászt, aki tud is segíteni, nem csak elküld, hogy csak gumi és kész.

2019. márc. 4. 17:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen orvosoknál jártál te? Mindegyik 70 és a halál közt volt? Azoknak szoktak ilyen elmaradott ismeretei lenni.
2019. márc. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Volt közte fiatal is. Konkrétan ő volt az aki azt mondta, hogy vagy bevállalok egy kis kockázatot (lehet vérrögöm) vagy marad, ami eddig.
2019. márc. 4. 20:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát szégyellje el magát az összes.

Nyugodtan szedhetsz minipill, nem lesz tőle vérrögöd.

2019. márc. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Pénteken megyek egy új dokihoz remélem ő megértő lesz és segít.
2019. márc. 4. 20:42
 7/8 A kérdező kommentje:
Azóta sikerült gyógyszert kiíratnom. Cerazette a neve. Ha esetleg valakinek segítek vele. :)
2019. aug. 16. 17:30
 8/8 anonim ***** válasza:

Na látod, mondom én, hogy lehet:D

Be is vált? Az egyetlen baj ezekkel a minipillekkel, hogy nincs annyira jó cikluskontrolljuk és sokan vérezgetnek mellette.

2019. aug. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!