Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Összefügghet a ciklusommal a...

Összefügghet a ciklusommal a szakításom fájdalma?

Figyelt kérdés

Már vagy fél éve vége van a 3 éves kapcsolatomnak, rég túl kéne lennem rajta. De azt vettem észre, hogy nagyon hullámzóan érzem magam vele kapcsolatban. A havi vérzésem előtt és alatt szenvedek nagyon, mert hiányzik és jól esne ha szeretne és ölelne. Nagyon szerettem, és miután elkezdek valakihez ragaszkodni, nagyon mély szeretetet tudok érzeni iránta. Miután túl vagyok a menzeszen pedig szinte megkönnyebbülök hogy nincs velem, hogy egyedül szabad vagyok és nem kell alkalmazkodni, lehetőségek tárháza áll előttem és egyedül amúgy is sokkal felszabadítóbb!

Ez így ismétlődik, most megint mélyponton vagyok.

Valaki érzett már így? Ez mitől van, és mikor múlik el vajon végleg?

Vagy lehet hogy csak az hiányzik hogy valaki szeressen és megérintsen? Sajnos egyikben sincs részem, nagyon szeretethiányos vagyok és nem is emlékszem már mikor simogatott vagy ölelt meg bárki utoljára. 😞



2021. márc. 24. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktál amúgy is érzékenyebb és instabilabb lenni mentálisan a menzesz előtt és alatt? Mert nagyon sokan igen (pl. én is), és teljesen természetes, hogy ilyenkor ezáltal még sokkal jobban fáj az, ami amúgy is megvisel.
2021. márc. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem egy ismerősöm szakítás után /10 éves kapcsolat/ olyan mélypontra került, hogy egy idő után megszűnt a menszesze, összeesett a melle, szinte csontváz lett. Nem tudta elfogadni a szakítás tényét.

Pszichoterápia, és hormonkezelés után tért vissza a "nőiessége".

Ez nem poén, tényleg így volt. Úgyhogy létező dolog a lelkiállapot és a menszesz összefüggése.

2021. márc. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
1. De igen. Sajnos. Olykor annyira elviselhetetlen vagyok magam számára is ilyenkor, hogy öngyilkos gondolataim vannak. Máskor azért könnyebben viselem a dolgokat, bár tény hogy nem élek boldog életet. De az azért furcsa hogy ha épp nem menzesz előtt vagy alatt vagyok akkor örülök hogy szabad vagyok.
2021. márc. 24. 11:23
 4/5 A kérdező kommentje:

2. Én boldog lennék ha megszűnne a menzeszem, nem kéne annyit költeni a fájdalomcsillapítókra. Aztán még így is a falat kaparom havonta...


Remélem azért nem lesz mindig így és akkor se fog hiányozni ha megjön. Mert nem érdemel meg egy gondolatot sem.

2021. márc. 24. 11:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Olvasgass a menszesz körüli hormonváltozásokról, a pms-ről (pl. a hormonology instagram oldala, hormonmentes Janka), teljesen természetes, hogy ilyen hangulatváltozásaid vannak, a hormonszintek változása okozza. Tudom, hogy szívás, de azért szerintem valahol szép is, hogy így megfigyelheted, hogy mi zajlik a testedben. Ha megérted, könnyebb felkészülni rá, és elviselni.
2021. márc. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!