Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tapasztalat kimaradt menstruác...

Tapasztalat kimaradt menstruációval?

Figyelt kérdés

Igen változó volt hogy milyen időközönként volt mentsrációm. Néha-néha pár honapra beállt, de utána ismét csúszott/előbb jött meg stb, de mindig volt.


Jelenleg nagyjából 2,5-3 hónapja egyátalán nem jött meg, (pontosan pont amiatt nem tudom, mert sosem aggodtam miatta és nem volt gyanus a késés és őszinten, kisebb gondom is nagyobb volt ennél.)


TERHESSÉG teljes mértékben kizárva!


Sajnos most a munka miatt nagyjából 2 hétig lehetetlen lesz elmennem orvoshoz, viszont mivel azóta már mindennel is beparáztattak, arra vagyok kíváncsi kinek milyen okokból maradt ki a menstruációja?


Köszi előre is a válaszokat.



2021. márc. 25. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Hormonális okokból is kimaradhat. Nekem 19-20 éves koromig nagyon rendszertelen volt, volt hogy 50-60 napra jött meg, volt hogy meg se akart jönni, olyan is volt hogy hetekig pecsételő vérzésem volt. Nálam policisztás ováriumot állapítottak meg.

Aztán 19-20 éves koromban elkezdett rendszeressé válni a menstruációm, és most 29 évesen már ott tartok, hogy 28-30 naposak a ciklusaim.


Hány éves vagy? Az életkor sem mindegy, mivel vannak olyanok, akiknek több időbe telik, míg rendesen beáll a ciklusuk.

2021. márc. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Esetleg ha fogytál, vagy kevesebbet eszel mostanában, az is lehet rá hatással.

Sajnos mást nem tudok mondani, de hátha.

2021. márc. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne egy hormonvizsgálatot végezni, lehet IR, PCOS is akár a háttérben.
2021. márc. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Elsőnek: 21 vagyok, feltételezem akkor ez még lehetséges hogy abba a kategóriába esik, hogy lassan áll be.

2021. márc. 26. 18:44
 5/5 A kérdező kommentje:

Harmadiknak: PCOS-ra már korábban is gyanakodtam egyéb tünet miatt, még ez az ez előtt is!


Amint tudok menni, biztosan kivizsgáltatom az összes lehetőséget.

2021. márc. 26. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!