Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért van az, hogy ha megjön...

Miért van az, hogy ha megjön és görcsöl a hasam minimum 2 fájdalomcsillapítót kell bevennem mindenből, hogy hasson egyáltalán?

Figyelt kérdés
Ezt fél éve figyeltem meg így, hogy akármit veszek be ilyenkor - Advil ultra forte, algopiryn, algoflex, algoflex M - akkor mindig kettőt kell bevennem, mert 1 egyszerűen nem hat. Ugye ezekből nem szabadna bevenni egynél többet rövid időn belül, de mindig az van, hogy beveszek egyet, eltelik 1 óra - másfél óra - 2 óra és még mindig nem hatottak, ekkor beveszek általában még egyet, mert már általában addigra annyira nem bírom már a fájdalmat (nem is tudok semmit se csinálni, amíg ennyire fáj), és ekkor kb 10-15 perc múlva meg jobban leszek és elmúlik. Ez miért lehet? Ti is jártatok így? Más gyógyszerrel kéne próbálkoznom? Mit tudtok ajánlani, ami esetleg erősebb? Egész életemben ezeket szedtem és mindig hamar hatottak. Eddig.

2021. márc. 31. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Apranaxot próbáltad már? Nem csak fejfájásra, hanem menstruációs fájdalmakra is jó. Én azt használom az első két napon, utána már nem is kell.
2021. márc. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még nem, de akkor kipróbálom legközelebb, köszönöm.
2021. márc. 31. 12:33
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Mert fajdalomcsillapitoval probalkozol gyorcsoldo helyett.
2021. márc. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azt is szedek, az sem használ.

Most Nospat szoktam. Általában kombinált módon veszem be, szóval együtt a fájdalomcsillapítóval, de volt idő mikor csak fájdalomcsillapítót szedtem, mert az hatott igazán, a görcsoldó egymagában nekem egyszerűen szinte semmit nem segít.

2021. márc. 31. 12:40
 5/9 anonim ***** válasza:
A Nospa mellé a szokásos fájdalomcsillapítódat vedd, be, ami fejfájásra használ. Nekem az Algopyrin vált be.
2021. márc. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen én pontosan ugyanezt szedem így, és nem használ már ez sem.
2021. márc. 31. 12:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Az advil is és az algoflex is ibuprofén alapú gyógyszer. Egyedül az algopyrin az, ami más alapú ezen a listán, ez metamizol alapú. Sajnos egy idő után hozzászokhat az ember az ilyenekhez és erősebb dózis kell ahhoz, hogy hassanak.


Érdemes megpróbálkozni naproxen, aspirin vagy acetaminophen alapú gyógyszerekkel, hátha neked valamelyik hatóanyag jobban hat.


És majd egyszer el kellene menni nőgyógyászhoz, mert az ilyen szintű fájdalom nekem nem hallatszik normálisnak, főleg, hogy változott az érzékenységed mostanában.

2021. márc. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%
Nekem tinikorom óta elviselhetetlen kínokkal járt az 1. nap, többször előfordult, hogy éjjel arra ébredtem, hogy sírok a fájdalomtól, én is próbáltam kb. mindent, és csak a Flector EP rapid granulátum használt, általában fél tasak is elég volt belőle. Elég undorító íze van, és hosszútávon gyomorfekélyt okozhat, de a brutális görcsökre tökéletes. Azt hiszem, vényköteles. Hozzászokást nem figyeltem meg, csak azt, hogy évek után kicsit mintha később kezdene hatni. Viszont én is inkább háttérokot keresnék a helyedben, mert nekem amióta rendberakták a felborult hormonháztartásomat, nagyságrendekkel enyhültek a görcsök. Hiába mondta egy amúgy elég neves nőgyógyász a panaszaimra, hogy a fájdalom normális, hát ezek szerint nem biztos, hogy normális, hogy az ember lánya minden hónapban magzatpózban sír a fájdalomtól. Nagyon rég kellett már Flectort használnom,ha fáj is, elég, ha meleg vízzel zuhanyzom, sőt, ebben a hónapban pl. egy kicsit se fájt :) jobbulást kívánok neked is!
2021. ápr. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem mindig annyira fáj hogy már ordítok fájdalmában.

Nekem semmi se hát.


(Már amióta meg van jove azóta minden hónapban amikor megjön az első nap eddig mindig kikellett hívja anyum hozzám az ugyeletet

2021. ápr. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!