Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mammográfiát ismételni akarnak...

Mammográfiát ismételni akarnak, vajon mi lehet, más is volt így?

Figyelt kérdés

A szokásos kétévente ismétlödö vizsgálatra hívtak, és most kaptam a levelet, hogy április 10 ikére visszahívnak, újabb vizsgálatra, mert találtak valamit, ami amint írták, lehet veszélytelen is.

Azt mondták csinálnak még egy mammografiát és ultrahangot.

Külföldön lakom.

Tapasztalatok?

42 éves vagyok



2021. márc. 31. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Ciszta is lehet.
2021. márc. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudják, hogy mi az. Lehet ártalmatlan, de lehet, hogy valami olyasmi, amit el kell távolítani. Valószínűleg azt akarják megnézni, hogy nőtt-e, mert ha igen, akkor arra oda kell figyelni, mert az valami komolyabb is lehet.

Ha még nem tudod kitapintani, akkor azonban nem kell félni, akkor vagy felszívódott, vagy még nagyon korai dolog és elég lehet egy kicsit kivágni.

Viszont természetesen lehet jóindulatú meszesedés, ciszta, ilyesmi. Ki kell vizsgálni, de nem kell izgulni.


(hamarosan inas)

2021. márc. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, leírnád, hogy mi lett végül? Remélem minden rendben volt 🤞. Most ugyanebben a helyzetben vagyok. Visszahívtak újabb mammografiara es UH-ra. A telefonban nem mondtak részleteket, hogy miért. 33 éves vagyok és családi előzmény miatt mentem ilyen fiatalon. Eléggé félek ☹️. Szintén külföld. Köszönöm, ha válaszolsz.
2021. máj. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia. Visszamentem, csináltak csomó újabb mammografia képet mint láttam a jobb mellemről . Egy még performánsabb géppel. Akkor már gondoltam, hogy valami lehet, van mit fotózni. Végül ultrahang előtt még behívtak újabb fotókra.

Akkor jött az ultrahang , az orvosnő azt mondta, hogy két elváltozás van a jobb mellemben, hónalj mellett, es lehet hogy csak duzzadt nyirokmirigy, nem tűnik veszélyesnek , de vesz biopsziát, ami 10 nap múlva megvan.

Mikor beleszúrta a tűt szét pukkadt mindkettő, mondta hálistennek folyadék. Nem kell biopszia.

Hazaküldött egy papírral , rákmentes.

De ne tudd meg milyen stresszben voltam 10 napig ! Pont húsvét előtti nap kaptam a visszahívót.

45 éves vagyok .

Tehat lehet ciszta is, ezt csak akkor tudjak, ha megszúrják

2021. máj. 15. 11:21
 5/8 A kérdező kommentje:
Rosszul irtam az első beirasomkor a koromat, elnézést, 45
2021. máj. 15. 11:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm, hogy válaszoltál! Elhiszem, hogy nagyon nehéz pillanatok voltak, amikor bizonytalanságban voltál. Nekem már kevesebb, mi t egy hét és kiderül (remélem). 33 éves vagyok és én is nagyon félek. Anyukámnál 45 évesen fedezték fel. Én igyekeztem időben elkezdeni a szűrést és már az első után vissza hívnak 😔. Nagyon örülök, hogy nálad nem volt rossz hír és kívánom, hogy ez mindig így maradjon. 🙂
2021. máj. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Neked is minden jót kívánok és tényleg nem kell mindig a legrosszabbra gondolni , általában ciszta, hormonalis okokból
2021. máj. 18. 11:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Gondoltam megírom mi lett végül. Szerencsére minden rendben. A bal mellemben volt valami nem egyértelmű árnyék. Ma volt újabb mammográfia és UH is, az orvos semmi rendellenességet nem talált. A biztonság kedvéért 6 hónap múlva lesz még egy felvétel, se azt mondta nincs ok aggodalomra. Köszi a bíztatást Kérdező! 🙂
2021. máj. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!