Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez mennyire normális/ egészség...

Ez mennyire normális/ egészséges? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy számomra elég kellemetlen és már nagyon idegesítő problémával fordulok hozzátok.

Ez most lehet furcsa lesz, de már el vagyok keseredve nagyon.

Szóval, az a helyzet, hogy úgy egy 4-5 hónapja menstruációm utolsó 2 napján+ még 2-3 napig érzek a hüvelyemben egy „bedugultságot, vagy mintha egy buborék ott lenne, ami nem akar kipukkadni. Talán a legjobban ahhoz tudom hasonlítani, mikor be van dugulva az orrunk, csak ott lent. Nem fáj, éget, viszket… Semmi ilyen, csak nagyon kellemetlen és idegesítő.

Mi lehet ez? Mit tehetek ellene? Persze, ha nagyon rosszabbodik/ semmiképpen nem javul a helyzet, el fogok menni nőgyógyászhoz. Talán egy visszamaradt fertőzés jelei lehet?

Egy kis infó, amik talán befolyásolhatnak, fontosak lehetnek hozzá. 17 éves vagyok, és már 5 éve menstruálok, szóval rendszeres is. Ezelőtt sosem volt ilyen. Nem kerültem még nemi kapcsolatba. Tampont használom, de az utolsó két napon ez a rossz érzet miatt inkább áttérek a betétre, mert csak frusztrál az érzés.

Tudom nagyon egy furcsadolog. Gondoltam kiírom, hátha valaki tud segíteni, mondani rá valamit.

Előre is köszönöm a segítséget!:)



2021. ápr. 6. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a többi napon is kerülni a tampont. Lehet azt nem bírod.

Mióta tart ez?

2021. ápr. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem próbáltam ki több napig kerülni a tampont. Sajnos a sportomból kifolyólag szinte kötelező, hogy olyankor azt használjak. (úszás)e

Egy olyan 4-5 hónapja tart ez. :/

2021. ápr. 7. 11:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld meg az intim kehelyt , addid amíg vízben vagy.

A tampon nagyon egészségtelen.

Úszásnál pláne.

Klóros vízzel megszívja magát és ott van a vaginádban...

Ez pedig ha jól van felhelyezve nem ereszt, nem érzed.

Olvass utána, egy próbát megér.

2021. ápr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, azon már én is gondolkoztam. És ez a probléma a tampon miatt lehet? Mert már régebb óta használom, és eddig nem volt gond vele.

Ebben a hónapban már 6 napja van meg ez az érzés. Aggódnom kéne? :/

2021. ápr. 7. 15:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Még ha aggódni nem is , egy nőgyógy. vizsgálat nem ártana.

Ne várj vele, mert minek?

Legalább tudod mi ez, még ha el is múlik időnként.

2021. ápr. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!