Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ma megyek lovagolni, és...

Ma megyek lovagolni, és megjött a menstruációm. Bővebben lent?

Figyelt kérdés
Szóval ma megyek lovagolni, reggel éreztem hogy görcsöl a hasam, tudtam hogy lesz valami. Meg is láttam utána egy órával hogy gáz van. Az a gond hogy görcsöl a hasam, már vettem be ra fájdalomcsillapítót, nagyon remélem hogy a sportolástól nem fog előjönni a görcs (ha igen akkor mit tegyek?) viszont nem fog elmozdulni a betét és átázni? Lemondás nem jöhet szoba mert ez egy új lovarda ahová ma megyek, és semmiképp nem akarom lemondani az első alkalmat. Mit tegyek hogy görcs és átázás/elmozdulás nélkül megússzam? Két órát leszek ma csak ott, ebből egyet lovagolok.

2021. máj. 8. 09:58
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Görcsoldó

Tampon


Én imádtam olyankor lovagolni menni. Nekem kimondottan jót tett. Kevésbé görcsölt utána a hasam.

2021. máj. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem semmi baj nem lesz, attól függ mennyire görcsölsz, van aki nagyon tud ilyenkor. De gyógyszer segít igen, betét szerintem jó lesz, viszont cserélgesd, vagy tampon, de ha fiatal vagy még, vagy nem használtál akkor nem most ajánlom kipróbálni, megteszi a betét is, de akkor vastagat rakj be.
2021. máj. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A tampontól eléggé félek, nem is próbáltam, nincs is itthon ami nekem jó lenne, úgyhogy az kilőve. Éjszakai betét van, azt fogok betenni, gyógyszert már vettem be és elmondok egy imát a görcs ellen, én ennyit tudok tenni, ha valaki még esetleg tud valamit ehhez mondani, azt szivesen meghallgatom mert nagyon bosszant hogy pont most jött meg.
2021. máj. 8. 10:07
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Szia, bár most a tampon kilőve, de szerintem ne félj tőle, teljesen felesleges. A legbiztosabb megoldás ilyenkor a tampon + betét kombó, a jövőre nézve, szerintem vegyél egy csomaggal és használd "sima" napokon, mikor nincs extra programod, és tesztelheted. Hidd el, nagy megkönnyebbülés és felüdülés lesz a használata, ha belejöttél.

Jelenleg szerintem a lehető legszorosabb bugyid vedd fel az éjszakai betéttel. Görcsoldónak (bár én nem vagyok görcsölős típus) a No-Spa Forte nem rossz, de egy sima Advilt a betegtájékoztatója szerint is ajánlják menstruációs fájdalmakra.

2021. máj. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Én mindig éjszakai betéttel és egy szoros rövidnadrággal mentem (rá a lovaglógatya). Nekem teljesen rendben volt, nem is áztam át és el sem mozdult. Vegyél be egy görcsoldót, és jó szórakozást!;)
2021. máj. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) a görcs elmúlt, remélem a terhelésre majd a lovon nem jön vissza, vér pedig meglepően kevés jött eddig, szinte semmi, úgyhogy hátha szerencsém lesz és megúszom nagyobb fájdalom vagy vérzés nélkül
2021. máj. 8. 11:05
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Nekem például van, hogy mozgás hatására nem vérzek annyit, de nem tudom lovaglás közben milyen.
2021. máj. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%
Na milyen volt?
2021. máj. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rengeteg vér jött, szerintem még pár perc és átázok, viszont a görccsel szerencsére nem lett gond
2021. máj. 9. 11:29
 10/10 anonim ***** válasza:
69%
A betét nem fog átázni, csak jót kell választani.
2021. máj. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!