Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Két napon is elfelejtettem...

Két napon is elfelejtettem bevenni a fogamzásgátlót. (Menstruációs zavar) Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem élek szexuális életet, nem a védekezéstől tartok. Endometriózisom van, ami miatt fájdalmas és erős a menstruációm.

Rezia tablettát szedek, a harmadik héten kimaradt 2 szem is, és a 3. nap reggelén megjött. Akkor bevettem mindegyiket, amit elfelejtettem, mert másnap nem hagyhattam ki az emelt matek érettségimet. Annak hatására szerencsére enyhébb lett, és már csak barna, pecsételősen volt meg, de ez nem maradt abba, miután újra rendesen szedtem a fogamzásgátlót. Most tartok a 4 nap placebo tablettánál, és sajnos pont nemrég váltottam gyógyszert, szóval ez az első alkalom nekem ezzel a fajtával.

Szóval ez már a 3. napja a placebo tablettáimnak, és még mindig ugyanúgy megvan ez a pecsételős dolog, de nem jött meg rendesen. Aggódnom kellene? Hagyjam abba teljesen a tabletták szedését pár napra? Vagy csak folytassak mindent úgy, ahogy azt kellene?



2021. máj. 8. 10:02
 1/3 anonim ***** válasza:
18%
Menzesz-zavarra mondjuk rhadtul nem bogyót kellene szedni, hanem elmenni orvoshoz, kivizsgáltatni magad, és normálisan megoldani a problémát, nem elfedni.
2021. máj. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérdező, hiába húztad le az első válaszát 0%-ra, igaza van. Keress egy endokrinológust, ő tudni fog segíteni neked és nem fogamzásgátló recepttel leráz a fenébe.
2021. máj. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, erre nem a fogamzásgátló a megfelelő megoldás, mert maximum elnyomod vele a tüneteket, de megoldást nem nyújt a probléma okára. Egyébként meg, két okból is pecsételhetsz: az egyik, nyilván bekavartál a mesterségesen kialakított ciklusodba, ezt most a szervezeted nem tudja hová tenni. Másrészt, ha most váltottál erre a gyógyszerre, akkor az is okozhatja.
2021. máj. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!