Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elkezdeném a fogamzasgatló...

Elkezdeném a fogamzasgatló tablettámat de így lehetne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon sok ideje küzdök rendszertelen vérzéssel, cystával stb. Kaptam egy Altforelle nevű fogamzásgátló tablettát és most ugy van, hogy elvileg megjött? Sose tudom hogy ha megjon akkor tart még holnap is, mert van hogy vérzek másnapra abbamarad de három nap mulva meg verzek egy hétig.

Teljesen tanácstalan vagyok...

A nőgyógyászom aztmondta hogy ha verzek kezdjem el. Csak most ha elkezdem az mennyire fog bezavarni ha például holnap abbamarad és pár nap mulva jön csak meg rendesen?


Tudnátok lányok segíteni aki ezt a fajtát szedi vagy volt már ilyen problémája?



2021. máj. 12. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Tedd azt, amit a doki mondott, majd a tabletta beállítja a rendszerességet
2021. máj. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Minden esetre kezdd el ma, és utána szedd elöirás szerint, ettöl kezdve lényegtelen, mikor van vagy nincs vérzésed.
2021. máj. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátló tabletta nem beállítja a ciklust hanem kikapcsolja és egy mű ciklust hoz létre mű vérzéssel (megvonásos vérzés). A problémád egyáltalán nem fog rendbe jönni csak elfedi. Aztán amikor abbahagyod minden ugyanolyan vacak lesz mint előtte volt. Ebben az esetben inkább ki kellene vizsgálni a cikluszavar okát és azt kellene megoldani. Most így gyakorlatilag ahelyett hogy megoldaná annak a problémáját hogy világít egy piros lámpa annyit csinálsz hogy eléragasztasz egy fekete ragasztószalagot és így már nem látszik hogy világít de ettől még világít...
2021. máj. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs jelentősége, 1 hónapig óvszerrel védekezz mellette. Így biztos nem leszel terhes 2-3 hónap alatt átáll a ciklusod.

Ez viszont nem oldja meg a problémád, endokrinológusra lenne szükséged!

2021. máj. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Endokrinologusnal voltam magán rendelesen, ő adta ezt a gyógyszert és hogy majd ha befejeztem további vizsgálatok jönnek.
2021. máj. 13. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!