Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzasgatlo mellett kaphato...

Fogamzasgatlo mellett kaphato oltas a covid ellen?

Figyelt kérdés

Nem nagyobb az eselye a verrognek trombozisnak ha gatlot szed a parom? Oltas elott abbahagyatnam vele de ha befejezi nen lesz nagyobb baja hogy felborul valami a szervezeteben?


12 eve szedi.



2021. máj. 13. 00:08
A kérdező szavazást indított:
Fogamzasgatlo szedheto
Nem szedheto
23 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Én az astrát kihagynam a helyében, de a többit bátran megkaphatja.
2021. máj. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Az orvosával beszélje meg!
2021. máj. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
Astrát én is kihagynám a helyében, sőt ki is hagyom, mert én is szedek. De amúgy simán kaphat, persze. Arra viszont számíthat, hogy felborítja picit a ciklusát így is, mert hallottam olyat, aki fogamzásgátlót szed és előbb megjött a megvonásos vérzés, mint kellett volna. De ez teljesen okés, mármint aggódni nem kell miatta ha előfordul. Ez amúgy a Szputnyiknál volt.
2021. máj. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
Az oltastol teljesen függetlenül is nagyobb az eselye trombozisra, verrogre, ha fogamzasgatlot szed, amiatt nem aggódsz?
2021. máj. 13. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

12 évig nem izgultatok hogy a fogamzásgátló verrogot okoz neki, de most hirtelen az oltás miatt igen. Vicces, pedig a fogamzásgátló nagyobb eséllyel okoz verrogot.


Amúgy meg az astrat is felveheti. Bírom hogy ilyen tájékozott emberek osszák az észt. Ez nem konkrétan klasszikus vérrög. Nem véletlen hogy nem a leiden mutációsoknal (fokozott hajlam a rögösödésre) alakult ki ilyen hanem a trombocitopeniasoknal(alacsony verlemezke szám)

2021. máj. 13. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Az oltásnak még mindig kevesebb a trombózis esélye mint a fogamzásgàtlónak.

Amúgy meg megkaphatja, én pl Astrát kaptam még azelőtt mielőtt beindult a pánik, hogy attól trombózis lesz.

Utólag eem bánom

2021. máj. 13. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%
Én nem értem, az Astrát teljesen szétszedte a média, holott Pfizer után is legalább annyi vérrögképződésről számoltak be. Én is fogamzásgátlót szedek, Astrát kaptam. Élek és virulok. Nem kell félni az oltástól. Ha az megnyugtatja szedjen gingko bilobát. Fogamzásgátlót szedő nőknek szokták ajánlani, mert keringésfokozó/javító hatása van. De ne hagyja abba a tablettát csak mert oltást kap
2021. máj. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
53%
Amúgy már csak azért sem lenne érdemes oltás idejére abbahagyni, mivel felborul majd a ciklus és lehet, hogy akár 2-3 hónapba is beletelik, míg újra elkezdheti szedni.
2021. máj. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Metionin ***** válasza:
55%
Kaphat persze és nem érdemes emiatt abbahagyni, a hormoningadozás ugyanis nem tesz jót. Astrát is kaphat nyugodtan ha nem hajlamos trombózisra, de ha hajlamos lenne akkor a fogigátlót se szedhetné.
2021. máj. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%
Sputnyiknál is van esély vérrögképződésre. Minden oltásnak van veszélye, az 50 éve használtaknak is. De nem mindegy hogy 21000 ppm a halálozások aránya (covid vírus) vagy <0,1 ppm (oltás)
2021. máj. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!