Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tapasztalatokra lennék kíváncs...

Tapasztalatokra lennék kíváncsi. Van olyan köztetek, vagy közvetlen ismerősötök, aki várandós kismamaként beoltatta magát COVID ellen, és azóta esetleg meg is szült?

Figyelt kérdés
Köszönöm, ha leírjátok, hogy hányadik terhességi héten kaptátok az oltásoktat, melyik fajtát, volt-e bármilyen mellékhatása rátok vagy a babátokra nézve. Kismama vagyok a 35. hétben és hamarosan aktuális lenne az első oltás, de rosszakat hallottam, kíváncsi lennék több tapasztalatra. Köszönöm a válaszokat előre is.

2021. máj. 18. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:
62%

Nem tapasztalat, csak vélemény. Azt, hogy egy oltás (vagy gyógyszer) árt.e a babának, csak hosszú idő után derül ki, ha egyáltalán kiderül.

Amikor elkezdték az oltásokat, akkor azt mondta Cecike, h9ogy terhes nők és szoptatós anyukák ne oltassák be magukat. Sőt, csak az o9ltassa be magát, aki nem akar 3 hónapon belül teherbe esni.

Most ez nem volt igaz, vagy mi változott?

2021. máj. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%

#1: Ezt azért mondták, amiért nagyon sok gyógyszer sem szedhető kismamaként, az ok egyszerű, kismamáknak nem szoktak kísérletezni, így nincs rá elegendő adat.

Hogy mi változott? Vannak országok, ahol nagy számban oltották őket, és most már van róla adat. Így van miből következtetéseket levonni.


Az oltás nem árt a magzatnak, csak az antitestek mennek át, így ha megszületik, a baba antitestekkel születik, ami védeni fogja.

A barátnőm megkapta a második trimeszterben az elsőt (akkor a másodikat csak szülés után lehetett, és pont ma szül), kis karfájdalom, pici hőemelkedés, nem lett semmi baja.


De a 35. hetet kicsit sokallom, bár nem ismerem az új szakmai álláspontot. Azt tudom, hogy a másodikat a 36. hétig ajánlják. Gondolom, az elsőt is, vagy nem? Úgyhogy sok időd nincs dönteni.

2021. máj. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%
Terhesen nekem egy félelmem lenne az oltástól terhesen, hogy belázasodom. Mivel elég lázas típus vagyok, influenza oltás után is mindig 37,5 körül van és az csak influenza oltás. Covid oltás után sokaknál 38-39 fokos láz is volt. Szerintem azért ezt terhese válogatja, hogy kaphat-e terhesség alatt, én magamnak biztos nem adatnám be, mert ismerem a szerveztemet, hogy minden kórokozóra hőemelkedéssel, rosszabb esetben lázzal reagál. Van aki felnőttként sose lázasodik be például, nála megint más a helyzet.
2021. máj. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!