Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tényleg normális ez?

Tényleg normális ez?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, két és fél éve menstruálok. Az utóbbi egy évben viszont minden alkalommal rettenetes amikor megjön. 30-45 napra szokott megjönni, nagyon görcsölök az első három napban, általában 7-8 napig van meg. Eleinte csak öt nap volt, akkor is görcsöltem, de nem ennyire. Már mindenféle fájdalomcsillapító kipróbáltam, a legerősebb is csak 2-3 órára csökkenti a fájdalmam, minden más alternatív módszert is kipróbáltam de semmi nem segít. Most már ott tartok, hogy három csomag éjszakai betét nem elég, még így is rendszeresen átázom. Anyának szóltam, hogy szerintem valami nem oké, és menjünk dokihoz, de nem hajlandó elvinni. Szerinte majd jobb lesz később, és csak cicceg ha már sírok a fájdalomtól. Mindenre az a válasz hogy majd ha szülök utána normális lesz , addig meg legyek türelemmel. Neki is fájt eleinte, mindig azt ismételgeti, hogy mikor először megjött neki haza is küldték a suliból, mert azt hitték vakbélgyulladás miatt fáj annyira a hasa.
2021. máj. 20. 12:38
 1/8 Katona Dius ***** válasza:
Fogd magad és menj el egyedül a nődokihoz. Ha anyud ennyire tesz rá, akkor csináld egyedül. Nem normális, amit leírsz. Nekem is iszonyatosan szokott görcsölni, de ez nekem genetikai, csak iszonyat erős fájdalomcsillapító segít annyira, hogy ne fetrengjek a görcstől. Viszont maga a ciklusom normális. A 30-45 nap nagyon sok.
2021. máj. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
74%

Mekkora egy sötét prolityúk az anyád!

Persze, ha majd szülsz! Na és aki sosem szül? Jézus ereje!

Nekem ami segített: 1. pálinka (fél korty, nem több) 2. fogamzásgátló

2021. máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Menj el anyud nélkül orvoshoz.

Nem, nem hangzik normálisnak.

2021. máj. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
Nem ez messze van a normálistól.
2021. máj. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szeretnék egyedül elmenni orvoshoz, de sajnos nincs rá lehetőségem. A településen ahol élek három havonta jön a nőgyógyász és a védőnő azt mondta, hogy nem vizsgál 18 év alatt. Ahol meg vizsgálnak mikor mondtam, hogy 16 vagyok akkor mondták, hogy törvényes képviselő kérjen nekem időpontot online, mert telefonon jelenleg nem adnak tini ambulanciára.
2021. máj. 20. 15:22
 6/8 anonim ***** válasza:

"a védőnő azt mondta, hogy nem vizsgál 18 év alatt"

Erről érdemes lenne megkérdezni a betegjogi képviselőt, mert nem tűnik normálisnak.

2021. máj. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vagy várj, a védőnő nem vizsgál meg? Vagy a védőnő mondta, hogy a nőgyógyász nem vizsgál meg?

Értem hogy ritkán van nőgyógyász, de azt írod már egy éve fennáll a probléma, az alatt mehettél volna.

2021. máj. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olyanhoz kell menni, akinek szakterülete az endometriózis.
2021. máj. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!