Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért rendszertelen a menstruá...

Miért rendszertelen a menstruációm?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és még nem állt be.3 havonta szokott megjönni.Az utolsó mensim marcius 8-13ig volt.Voltam eddig 2 orvosnál de mind a kettő felírt fogamzasgátlót és viszlát.Azt olvastam hogy az nem oldja meg a problémát csak elfedi.Ahol lakok kisváros ez volt a legjobb nőgyógyász.

Ja és még meg sem vizsgáltak arra hivatkozva hogy még nem élek nemi életet.

Tovabbi tünetek:szőrösödés(karon,hason,hátamon,zsíros bőr,pattanások.Fehér folyás.Mielőtt megjön akkor bővebb folyásom van...ez minden hónapban előjön de nem jön meg a mensim..Amikor megjön előtte 4 nappal mar hasfájás és 2 nappal előtte és mell fájdalom, hányingerem van.

Mi lehet a problémám?Ugye attól lehet majd gyerekem?

Köszönöm a tanacsokat,válaszokat.


2021. máj. 29. 19:17
 1/2 anonim válasza:

Szia! Ugyanezek a problémáim vannak, és nekem azt mondták hogy PCOS (policisztás petefészek szindróma). A vizsgálatokban tényleg igazuk van, mert ahhoz hogy rendesen kimutassa az ultrahang a petefészkedet egy rudat kell felhelyezniük és ugyebár szüzekenek ez nem megoldható.


Te még szerencsésebb eset vagy, mert 3 havonta megjön. Nekem általában 1 évben 2-3x jön csak meg.


Mikor én kérdeztem meg az orvosomat a fogamzásgátlótól nekem annyit mondott hogy egyátalán nem szükséges, mert ebben az állapotban nagy eséllyel nem lehet gyerekem, és ha a ciklus visszaállítására akarnám használni az sem lenne jó, hiszen csak addig működik míg szedem a tablettát. Tehát elvileg tényleg csak elfedi.


Próbálj meg olyan nőgyógyászt keresni aki endokrinológus is egyben. Ők tudnak igazán jól segíteni az ilyenekben.

2021. máj. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia , szinten 19 eves , szerintem attol is fugg hogy mikor jott meg eloszor. Nekem relativ hamar jott meg, 13 eves lehettem, de még mindig van olyan honap amikor heteket csuszik, vagy meg se jon, szerintem ezen ne agyalj tul sokat. A tuneteid meg teljesen normálisak, na parazz. •^•
2021. máj. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!