Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mire készüljek az első nőgyógy...

Mire készüljek az első nőgyógyászati vizsgálatnál?

Figyelt kérdés

Miket vigyek? Milyen intézkedéseket csináljak?

Okés megmosakszom.. Milyen bugyi? Szól, hogy nem tangát kellene? Vagy alapból egy másik fajta bugyiba menjek? (brazil, francia)

Megkell borotválkozzak? Miket fog csinálni? Passzoljon a melltartóm a bugyimhoz?

Lehet hülye kérdések. Rendszertelen és durva a menstruációm, emiatt megyek, emellett nem árt egy éves szűrés sem.

16l


2021. máj. 31. 19:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, ha túl tolom, csak kicsit izgulok, egyébként még soha nem voltam és nem vagyok szűz.
2021. máj. 31. 19:43
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A bugyi mindegy, úgyis le kell venni. Én általában tunikát veszek fel, hogy ne legyen kellemetlen a vetkőzőtől a vizsgálószékig.

A többi lényegtelen, a fontos, hogy tiszta legyél

2021. máj. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt veszel fel, amit akarsz, nem fogja érdekelni. Tényleg. Nyugi. Nem kell borotválkozni, elég a mosakodás. Olyan bugyit vegyél, amit amúgy is hordasz (úgyis le kell venni). Ha nem akarsz derékon alul meztelen lenni, vegyél szoknyát, azt van, hogy engedik, hogy rajtad maradjon.

Bemész, bemutatkozol. Megkérdezik, hogy mi a panaszod, felveszik az adataidat, stb., mint bármelyik más orvosnál. Fogja kérdezni, hogy mikor menstruáltál utoljára, kb. hány napig szokott tartani, ilyesmik, azokkal jó, ha előre készülsz, hogy tudj válaszolni. Valószínűleg felmerül, hogy élsz-e szexuális életet, mivel védekezel, szültél-e már, de nem fogja a szüleidnek elmondani, nem azért kérdezi.

Utána derékon alul levetkőzöl - általában erre van egy külön "öltöző" rész - és felülsz a vizsgálószékbe, kb. így: [link]

Különböző eszközökkel és egy-két ujjával megvizsgálja belülről a hüvelyedet, mintát vesz szűrésekhez. Ez kicsit kellemetlen, de nem fáj. Nem is tart nagyon sokáig. Nem lesz izgató érzés, ne félj, hogy "ciki" lesz.

Valószínűleg a melledet is meg fogja tapintással vizsgálni, hogy nincs-e bennük csomó, vagy ilyesmi.

Utána felöltözöl, elmondja, hogy mikorra lesz kész a lelet, mik a teendőid, átadja az ambuláns lapot, szóval megint, mint egy sima orvosnál. Köszönsz, (ha magán, fizetsz), távozol.


Nyugodtan szólj neki, hogy először vagy itt, félsz, izgulsz, stb. Általában meg szokták érteni, sokan izgulnak a vizsgálat során. De hamar túl leszel rajta, nem egy nagy ördöngösség. Hajrá!

2021. máj. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, néhány link pluszban:

https://www.youtube.com/watch?v=h5ARJjLzsvY (Hormonmentes Janka)

[link]

[link]

2021. máj. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kicsit gondolod túl. Sem a melltartódat, sem a bugyidat nem fogja látni az orvos. A melltartódat azért nem, mert felül nem kell levetkőzni (ha meg mégis, akkor az öltözőben, nem az orvos előtt), a bugyit pedig szintén leveszed, mielőtt felfekszel a székbe. Szóval először teljesen felöltözve lát az orvos, utána meg alul semmiben.

Csak emiatt én sosem szőrtelenítettem, az orvost pont nem érdekli. Annyi puncit lát egy nap, hogy teljesen immunis rá.

2021. jún. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!