Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a teendőm?Mennyi az esélye...

Mi a teendőm?Mennyi az esélye a javulásnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Decemberben jártam nőgyógyászati vizsgálaton,ahol a rakszűrésem eredménye pozitív lett( ascus enyhe elváltozás) és vissza is hívtak hpv tipizálásra.

Na hát a hpv teszt eredménye is pozitív lett(magas rizikófaktorú),cervicalis dysplasia és PCOS-t állapítottak meg. kaptam Isoprinosint amit fél évig kell szednem,kb augusztusba megyek majd vissza. Mennyi az esélye hogy az immunerősítő segített, Ha nem,ezután mi fog jönni..( műtét, gyógyszer)



#HPV #méhnyakák
2021. jún. 1. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
En ket evig tarto valtozatlansag utan magam kertem a konizaciot. Azota rendben van minden.
2021. jún. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, ket even at harom havonta hivtak be maganrendelobe, igen nyolcszor, es lehetett latni, hogy nem javult.
2021. jún. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem. :( és meddig tartott a lábadozás? Utána sűrűbben kell járni majd orvoshoz? (Ha esetleg a műtétig vinne az utam..)
2021. jún. 1. 16:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez egy kis rutinbeavatkozas. Egy honap mulva, aztan egy ideig felevente mentem, mert meg volt hpv-m, kesobb mar nem. Hat eve volt a beavatkozas. A loop konizacio verzes nelkuli beavatkozas, ambulans. Mutettel meg rutin, aznap haza lehet menni.

Nekem a loop, elektromos hurokkal valo egetes volt helyi erzestelenitessel.

2021. jún. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

kedves kérdező.


az isoprinosine veszélyes üzem, nálam 1 hónap után (napi 3x2 tab) komoly gyomor és emésztési gondokat okozott, 5 hónap után mondhatom, h talán rendben az epém, is.


immunerősítő mehet ( c d vitamin szerves szelén) a papilocare gél sokat segíthet, de drága buli. az oltás (gardasil 9, 3x50000 huf) beadatását fontold meg, hosszútávra kínálhat védelmet, de azért nem 100% os.


továbbiakban szex csak gumival, de felhívom figyelmed arra, ha a pasid fertőzött (meg ugye te is) akkor a gumi használata nem 100 os egyik félnek se, ugyanis a fertőzés (vírus) szépen végighordható a gumi felületén a felhelyezésnél, ha hozzáér a bőrhöz... amikor a pasi leveszi a gumit, akkor a nő testnedveivel hordja a kórt. (elnézést a megfogalmazásért, de ez van) tehát ésszel, figyelemmel ezt a részt is. közös törölköző, borotválkozás, egyéb önfertőzési lehetőségek tárháza pediglen végtelen.

2021. jún. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm szépen a választ. :)

Én már hosszabb ideje szedem az iso-t de "lekopogom" nincs a gyomrommal probléma,szerencsére.

Az oltáson gondolkodtam,csak iszonyatosan drága számomra.

Sajnos tisztában vagyok vele hogy páromat is megfertőztem,természetesen akaratlanul,mert mire ez kiderült már együtt voltunk.

Jelenleg fogamzásgátlót használok,amit szeretnék abbahagyni mert nemtudom hogy hogyan,de szorongásos tüneteket okoz nálam,előtte sosem volt problémám.

Remelem hogy hamar elfog múlni ez az egész,és köszönöm szépen a segítségedet. :)

2021. jún. 9. 07:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!