Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Okozhat-e hormonszint zavart...

Okozhat-e hormonszint zavart ha férfi dezodort használok? 24n

Figyelt kérdés

Kb pár hete kezdtem el férfiaknak való dezodort használni. Olvastam, hogy a nőit direkt gyengèbbre csinálják, mert mi vagyunk a fogyasztók és ha többet kell használnunk belőle hamarabb fogy-több eladás nekik. Alapból tényleg nem sokat ért nekem és ugyanúgy izzadtam/szagom volt 1 óra után.

Kipróbáltam a férfit és tényleg nagyon jól bevált.

Ám közben a múlt havi ciklusom elmaradt, lassan 2 hete késik, terhes nem vagyok szóval valami hormon probléma lehet.

Anyukám rögtön azzal nyaggat, hogy biztosan a férfi dezodor okozott valami zavart. Szerintem meg ilyen rövid időn belül nem igazán lehetne ekkora hatása.

Mit gondoltok erről?lehet ennek valóság alapja?


2021. jún. 3. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis. Nincs a dezodorban semmi hormonális dolog, csak más az illata, esetleg más kémiai összetevője van. Attól se lesz bajod, ha egy férfipólót veszel fel.
2021. jún. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az, hogy kimaradt egyszer a menstruációd, nem feltétlenül jelent hormonzavart, előfordul az ilyen, nem vagyunk gépek.
2021. jún. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%
Simán, még a havi is elmaradhat .. Bármi lehet.. lehet hogy daganatos betegséget okoz..
2021. jún. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15%
Alapból vegyszer, ami általában mérgező..
2021. jún. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, igazából nem sokban különbözik a női és a férfi dezodor, csak az illatuk más. A kozmetikumok, illatszerek nem tartalmaznak hormont! Ha férfi tusfürdővel mosakszol és férfi samponnal mosol hajat egész életedben akkor sem lesz semmi bajod.
2021. jún. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Kezdesz átalakulni férfivé. Örülj neki. Lesz köröm nélküli ujjad.
2021. jún. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ha picit utána olvastok láthatjátok, hogy a kozmetikumok és krèmek/tusfürdők hosszabb távon igenis hatással lehetnek főként az ösztrogènre. Tudom, hogy nincsenek benne hormonok, nem is erre irányult a kérdésem, hanem hogy okozhat-e valamilyen zavart, de ilyen rövid időn belül szerintem sem esélyes.

Viszont tartalmaz alumíniumot ami ugyancsak káros, nektek melyik dezodor vált be legjobban?

2021. jún. 3. 09:48
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én olivia krémdeot használok, alumentes és ez az egyetlen ami nekem tényleg kitart egész nap (csak reggelente használok belőle egy picikét).
2021. jún. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nem, főleg ennyi idő alatt :)

Egyébként a ferfi dezodorok között egyedül a kemény kék stiftes old spice vált be nekem.

Az aluminiumos kenőcsöktől mindenem összeragadt, meg még határozottan károsabb is.

2021. jún. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!