Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet méhnyakrák?

Lehet méhnyakrák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kezdeném azzal,hogy pánikolós vagyok. Mindig kivizsgáltatom magam amit úgy érzek zavar.

6 hónapja sajnos missed ab lett, majd ezt követően kontroll. Rendben találtak mindent, azonban itt kezdődőtt a köztes vérzésem, barnázásom CSAK ovulációtol mensiig. Kaptam rá premenst, vitamint. De nem hagy nyugodni, hogy mostmár 4 hónapja ez tart. Orvos UH-n nézett meg, valamint hormon panelt kért, ezeken minden tökéletes.

Most kaptam norcolutot. De ő egy szóval sem mondta hogy kellene rákszűrés, én viszont megijedtem. Mivel amikor együtt vagyunk, akkor is jön belőlem! De nem fáj semmi! De minden csak a ciklus második felében! Elején semmi.

2020 Szeptemberben p2 lett a rákszűrés, azt mondták rendben van. Maganorvos csinált nekem decemberben is egyet, de annak az eredményét nem tudom.. nem kaptam meg. A missed ab utáni szövettanban sem volt semmi “gond”.

Szerintetek feleslegesen aggódok ilyenen? Elmegyek rákszűrésre, mert nem nyugszom. Csak aggaszt, hogy még mindig semmi nincs ezzel a barnázással, és a baba sem érkezik.

Köszönöm a vàlaszolat



2021. jún. 30. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem feleslegesen aggódsz, de rákszűrést évente csinálnak, két hónap és szeptember lesz megint, szerintem kb mindegy hogy kivárod vagy kicsit korábban kéred. De beszéld meg az orvosoddal, mondd hogy ha egyetért, szeretnéd előbb, mert aggódsz.

Hogyhogy nem kaptad meg a másnak az eredményét? Hívd fel őket és kérd el!

2021. jún. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Magánba voltam. Nem találom az ügyfélkapun sem az eredményem. Kolleganőm ugyanígy járt.

Lehet ez orvos hanyagsága.

Köszönöm a válaszod, hétfőn megyek is. Túl aggódom valószínűleg, de remélem semmi “komoly”

2021. jún. 30. 22:05
 3/6 anonim ***** válasza:
A méhnyakráknak vannak tünetei. Egy ismerősömet nemrég műtötték vele. Ő nem barnázott. Elment nőgyógyászhoz a panaszaival és ott egyből tudta a doki, hogy mi a helyzet. Vettek mintát, aztán szövettan.. Stb. Attól, hogy barnázol még nem vagy rákos.
2021. júl. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne terjeszd, 3-as, hogy a méhnyakráknak vannak tünetei. Ha akkor megy el valaki orvoshoz, amikor már tünetei vannak, az már késő! Évente szűrés! Akkor még jó esetben idejében lehet hatékonyan elcsípni.
2021. júl. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól függetlenül vannak tünetei. Persze kell a szűrés, de mellette vannak bizonyos tünetek amik utalhatnak rá.
2021. júl. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azért is írtam, hogy valószínűleg én ijedtem meg jobban. De őszintén egy vetélés után, esetleges havi problémákkal nem gondolnám, hogy másnak nem fordul meg a fejében.. vagy max nem ilyen intenzíven, mint nekem.

Azért vagyok itt a fórumon, hátha valaki tud egy kicsit nyugtatót is mondani, nem csak a netes oldalak negatívitását.benyelni :/

2021. júl. 1. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!