Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 3,1-es TSH normális?

3,1-es TSH normális?

Figyelt kérdés

A háziorvosom azt mondta jó, de egyre több helyen olvasom, hogy nem jó ez az érték.

Vashiányom van, nagyon hullik a hajam. Fogamzásgátlót írtak fel, hogy ne vérezzek annyit.



2021. júl. 13. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Normál tartományon belül van, de nem ideális. Főleg ha gyereket szeretnél vagy tüneteid vannak.
2021. júl. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Elmegy, de azt remelem tudod hogy a fogamzásgátló nem ritkítja meg a menstruációs vérzést hanem egy megszakításos vérzésed lesz ami nem menstruáció.
2021. júl. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Egyelőre nem szeretnék. Érdemes lenne kezelni, súlyosbodhat később?


Tudom, persze. De 7év állandó vérezgetés és visszatérő vashiányos vérszegénység után ha az orvos így látta jónak, hogy szedjem, akkor szedem, mert már kicsit elegem lett.

2021. júl. 13. 15:35
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
A vashiány és a hajhullás sokszor társul a PM alulműködéshez. Ez az érték nem a legjobb. Kellene hozzá az FT4.
2021. júl. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
Igen, normális
2021. júl. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A vashiány okozza a vérzékenységet, hajhullást.
2021. júl. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Ideális, ha egy körül van. Azok az orvosok, akik "szigorúbban" veszik az ajánlast, 2,5 fölé nem engedik menni. De azért az sem mindegy, milyen a többi pajzsmirigy laborod
2021. júl. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Ft4, ft3, reverzt3, antiTPO kellene még egy teljesebb képhez
2021. júl. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Én 2,5-ös TSH-ra gyógyszert kaptam, és nagyon sajnálom, hogy csak most. Pár éve volt 4,5 körül is, és váltig állították, hogy jó az úgy, csak kicsit lóg ki a határon túl. Egy csomó rossz tünetet, betegséget megspóroltak volna, ha már arra is gyógyszert kapok. Sajnos az alulműködés rossz irányba tolja a progeszteront is. De most egész jól vagyok, nem ömlik belőlem végre a vér minden menstruáció alkalmával...
2021. júl. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
22%

Javaslom Pataki Zitáék Meddőnek nyilvánítva youtube sorozatának pajzsmiriggyel, hormonháztartással kapcsolatos részeit. Szerintem nagyon jók.

Egy éve a laboromban 4,7-es TSH-t mértek. Mivel tervben van hamarosan a családalapítás, azonnal küldtek T3, T4, antiTPO vizsgálatra, amik teljesen rendben voltak. Azt mondta a doki ő erre még nem írna gyógyszert, szedjek szelént. A természetgyógyászom helyeselte és mellette javasolta, hogy mostantól jódozótt sót egyek. Azt tegyek minden kajába, szórjam meg a reggelihez, vacsorház evett zöldséget, stb.

4 hónap múlva a kontroll vérvételen 1,4-es TSH-m volt! Ennek már két éve. Azóta is 2 alatt van. Egyszer ment fölé, amikor leálltunk egy időre a jódozott sóval, már nem is tudom miért. Ebből rendkívül furfangos logikával arra következtetek, hogy szimpla jódhiányom volt. :)

Ja, és volt két pici göböm a 4 feletti TSH-hoz, azok is teljesen eltűntek.

2021. júl. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!