Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlóra esemény utáni...

Fogamzásgátlóra esemény utáni tabletta?

Figyelt kérdés
Előző hét szombaton ért véget a menstruációm. Vasárnap a párommal már óvszer nélkül voltunk együtt. Kb 9 hónapja szedek fogamzásgátlót,a menstruáció hetének szombati napján kezdtem el szedni az új levelet, viszont kedd este elfelejtettem bevenni. Szerdán (ma) kb 14 órával később vettem észre, így bevettem a tegnapit, plusz másfél órával később 72 órás esemény utáni tablettát is. Mennyi az esélye hogy teherbe estem?

2021. júl. 21. 14:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha 72 órán belül beszedted, elé kicsi az esély, h terhes vagy.


BTW mennyi a testsúlyod? Ha sok túlsúlyod van, akkor csökkenhet az esemény utáni tabletta hatékonysága, ez mostanában derült ki.

2021. júl. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Teljesen normális a testsúlyom, azzal nincsen probléma
2021. júl. 21. 14:46
 3/25 anonim ***** válasza:
91%
Hát... Lehet hülyeséget írok... De fog gátlóta eseményit bevenni nagyon merész volt... Terhes tuti nem leszel,de más egyéb gondjaid lehetnek.
2021. júl. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%

3-al egyetértek.

Nagyon nem ajánlott fogamzásgátlóra eseményutáni.. elég lett volna ha eljársz úgy ahogy a betegtájékoztatóban le van írva.

2021. júl. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
76%

Ekkora hülyeséget! Nem hiszem, hogy kiadták az esemény utánit, ha elmondtad, hogy fogamzasgátlót szedsz.

Ez most komoly?

Ha igen, teljesen felslegesen vetted be az esemény utánit, elég lett volna bepótolni azt az egy kihagyottat.

De hogy ezzel mit tettél a szervezetednek? Az majd kiderül....

Terhes tuti nem vagy.

2021. júl. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Mivel nyaralni vagyok, egy számomra ismeretlen nőgyógyásznál voltam. Elmondtam neki is, hogy szedek fogamzásgátlót, de mivel ha a levél első hetében felejtettem el bevenni és ez a legveszélyesebb idő a teherbeesésre, szeretnék segítséget kérni, hogy van-e szükség esemény utánira. Írt nekem egy 72 órásat hogyha biztosra akarok menni akkor vegyem be.

Mostmár kezdek elbizonytalanodni hogy jól döntöttem-e. A terhességet mindenképpen szeretném elkerülni, de ez milyen károkat tud okozni a szervezetemben?

2021. júl. 21. 15:02
 7/25 anonim ***** válasza:
74%
Max lesz egy erős menstruációd, a durva hormonlökettől. Más bajod aligha lehet.
2021. júl. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
76%
De már 8-9 hónapja szeded. Az a mondat a legesleges legelső levélre vonatkozik nem a mindig megkezdett levélre
2021. júl. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
80%

Ne csodálkozz ha egy pár hónapig nem jön meg egyáltalán (ismerősömnek fél évig nem jött meg eseményutáni után, pedig még fogamzásgátlót se szedett).

Felelőtlen volt a nőgyógyász ha felírta neked, mert nagy adag ez így a tablettával együtt. Igazából a hormonháztartásod lett felrúgva, más bajod nem nagyon várható.

2021. júl. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
76%
A hormonoknak nagyon bekavartál, az biztos. Nem értem a nőgyógyászt.
2021. júl. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!