Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlóra esemény utáni...

Fogamzásgátlóra esemény utáni tabletta?

Figyelt kérdés
Előző hét szombaton ért véget a menstruációm. Vasárnap a párommal már óvszer nélkül voltunk együtt. Kb 9 hónapja szedek fogamzásgátlót,a menstruáció hetének szombati napján kezdtem el szedni az új levelet, viszont kedd este elfelejtettem bevenni. Szerdán (ma) kb 14 órával később vettem észre, így bevettem a tegnapit, plusz másfél órával később 72 órás esemény utáni tablettát is. Mennyi az esélye hogy teherbe estem?

2021. júl. 21. 14:39
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Akkor ha jól értem a terhességre kb 0% az esély?


Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat! Egyrészről megnyugodtam, másrészről nagyon aggódom a szervezetem miatt.

2021. júl. 21. 15:11
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Mivel bepótoltad az egy szem kimaradt tablettát, és tovább szeded rendesen, már ez elég lett volna, hogy ne ess teherbe.

Megakadályozza, hogy peteérésed legyen, a beágyazódást, a méhnyálkahártya megvastagodását.

De az esemény utáni meg egy óriási hormonlöket. Nagyon sokaknál megzavarja hónapokra a hormonműködést. Semmi esély, higy terhes legyél.

2021. júl. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
14%
Ezek után örülj ha amikor oda kerülsz és gyereket akarsz akkor teherbe ess.
2021. júl. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
70%

Ez a baromság csak itt teerjed a gyakorin, hlgy nem lehet tabletta mellett bevenni esemény utánit. Ha rosszul szedte (márpedig ha az első héten kimarad egy, akkor bizony teherbe eshet), akkor ez volt a legjobb döntés, és az orvos sem hülye.

De elég lenne csak elolvasni a tájékoztatót, mielőtt baromságokat ír az ember.

1. Nincs feltüntetve a kontraindikációk között a fogamzásgátló tabletta szedése.

2. Idézet a tájékoztatóból: "- Amennyiben Ön valamilyen folyamatosan alkalmazható fogamzásgátló módszert (pl. szájon át szedhető fogamzásgátló tablettát) alkalmaz, ezt a megszokott időben tovább folytathatja."


Az esemény utáni nem méreg, csak egy nagy adag progeszteron. Nem fog tőle két feje nőni...

2021. júl. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Hétfőn, és kedd délelőtt is volt együttlét, óvszer nélkül. És csak ma vettem be az esemény utánit, nagyon remélem hogy ez sem növeli a teherbeesés esélyét.
2021. júl. 21. 15:35
 16/25 anonim ***** válasza:
71%

Az esemény utáni nem cukorka kedves 14es!


Elég nagy szart csinál amúgyis nem még ha gyógyszert is szed!


Eseményutáni alkalmazásánal SEMMILYEN hormontartalmú gyógyszert NEM SZEDHET!

2021. júl. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kérdező, ne aggódj, jól tetted, hogy beveted, és biztosra mentél. A sürgősségi fogamzásgátló alkalmazási előiratában benne van, hogy lehet a reguláris fogamzásgátló hibája esetén is alkalmazni, és ebben az esetben tovább kell szedni a szokásos fogamzásgátló készítményt.


A hosszan tartó vérzészavar előfordulhat, de nem gyakori mellékhatás. Fontos, hogyha nem jön meg a vérzésed a szokásos időben, akkor zárd ki a terhességet.


Szerintem ez volt a lehető legjobb megoldás azok után, ami történt. Menj mindig biztosra, ha nem vagytok kész a gyerekvállalásra.

2021. júl. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
55%

"Eseményutáni alkalmazásánal SEMMILYEN hormontartalmú gyógyszert NEM SZEDHET!"


Esetleg elolvasnád azt, ami írtam? Jó lenne. Attól, hogy kiabálsz, nem lesz igazad. Nem véletlen van benne a betegtájékoztatóban, hogy ha fogamzásgátlót szed, akkor ugyanúgy kell tovább szednie...

2021. júl. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Olvasd el az esémyutáni betegtájékoztatóját! Aztán majd ott olvashatod, hogy nem lehet.
2021. júl. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

Értelmező olvasás az nem megy.


Nem azt mondtam neki, hogy ne szedje tovább...hanem h alapból nem is lehet szedni SEMMIT ha nem szedné

2021. júl. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!