Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlóra esemény utáni...

Fogamzásgátlóra esemény utáni tabletta?

Figyelt kérdés
Előző hét szombaton ért véget a menstruációm. Vasárnap a párommal már óvszer nélkül voltunk együtt. Kb 9 hónapja szedek fogamzásgátlót,a menstruáció hetének szombati napján kezdtem el szedni az új levelet, viszont kedd este elfelejtettem bevenni. Szerdán (ma) kb 14 órával később vettem észre, így bevettem a tegnapit, plusz másfél órával később 72 órás esemény utáni tablettát is. Mennyi az esélye hogy teherbe estem?

2021. júl. 21. 14:39
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Kedves mindenki!

A betegtájékoztatón szó szerint az olvasható, amit a 14-es leírt, eszerint ugyanúgy kell szedni tovább a fogamzásgátlót.

2021. júl. 21. 16:24
 22/25 anonim ***** válasza:

Ki írta h ne szed??

Én biztos nem azt írtam csak elkéne olvasni.

2021. júl. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

#22, szerinted, ha a normál fogamzásgátló mellett nem szabadna bevenni eseményutánit, akkor benne lenne, hogy de amúgy miután bevetted, ugyanúgy szedd tovább a normált? Akkor semmi szükség nem lenne beleírni.


És igen, az eseményutáni nem cukorka, komplikációkat okozhat. De egy nem kívánt terhesség még inkább okozhat komplikációkat. A kisebbik rosszat kell választani. Ráadásul a terhesség esetén egy másik ember életével játszik, egyébként meg csak saját magát kockáztatja. Nagyon nem mindegy.

2021. júl. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Ha még valaki érdemben hozzá tudna szólni,annak várom a válaszát!
2021. júl. 22. 13:53
 25/25 anonim ***** válasza:
Érdemben szerintem te tudsz hozzászólni kb egy hónap múlva
2021. júl. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!