Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs zavarok, mi...

Menstruációs zavarok, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Már 2 éve szedek fogamzásgátlót és 1 éve szedem a Roxanelle nevű gyógyszert. Májusban tapasztaltam először, hogy egy nappal előbb kezdődött a megvonásos vérzésem és két nappal később múlt el. Erre az orvosom azt mondta előfordul, úgy voltam vele, hogy igaza van amúgy is szedtem antibiotikumot. Aztán júniusra vissza állt minden, majd most júliusra megint egy nappal előbb kezdődött, egy nappal tovább tartott, és most egy nagyon gyenge barnás folyásom van. Gyógyszert nem hagytam ki, nem hánytam stb. A citológiám negatív lett. Mi lehet a baj? Esedékes egy gyógyszer váltás? Hamarosan megyek a dokihoz receptet íratni, ő nyilván konkrétabb magyarázatot fog tudni adni, de kíváncsi vagyok más nők véleményére is.

2021. aug. 1. 08:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen semmi baj. Ez belefér. Az a lényeg hogy a szünet egyik napján kezdődjön a vérzés. Lényegtelen hogy ez most a 2. vagy a 6. nap.
2021. aug. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem ez már nem az a kategória ami belefér. Ha egyszer elmúlik a vérzés nem kéne hogy rá pár napra újra kezdődjön. Ráadásul a fogamzásgátlóval 2 éven át óramű pontossággal működött minden.
2021. aug. 1. 09:27
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy - egy nap nem jelent gondot. Ez benne van a gyógyszer betegtájékoztatójában is, el kellene olvasni. Ott írja, hogy a megvonásos vérzés, általában a szünet hányadik napján kezdődik (kb 3-4).

De nyilván ez sincs kőbe vésve.

Ahogy az előző válaszoló is írta, a megvonásos vérzésnek a szünet egyik napján kell kezdődnie. (Bár nem ritka az sem, hogy elmarad.)

2021. aug. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt most nem értem.. Hol írod azt a kérdésedben, hogy miután elmúlik újra megjön? Lehet, hogy én nem tudom értelmezni a leírásod, de ilyet nem láttam.. Ha így van akkor az tényleg nem fér bele.
2021. aug. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hülyén írtam le az én hibám. Az orvosommal fogok beszélni, nekem ez már nem fér bele. Nagyon furcsa az egész. Köszönöm a válaszokat, kevésbé aggódom de szerintem egy kérdést megér a dokinál is.
2021. aug. 1. 09:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális, pláne, hogy az antibiotikummal egyszer már hatástalanítottad a fogamzásgátlót és ezáltal bezavartál a ciklusodba.

Előbb-utóbb újra rendbeállna.

2021. aug. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!