Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A kamaszlányok szülei a...

A kamaszlányok szülei a strandolós nyaralások időpontjának tervezésekor figyelembe veszik, hogy a lányuk mikor fog menstruálni?

Figyelt kérdés

2021. aug. 2. 22:34
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
90%
Egy átlagos strandolásnál persze. Viszont ha külföldre vagy messzebb megyünk nyaralni, ez miatt nem mondjuk le az egészet úgy ahogy van (szállodával mindennel együtt)
2021. aug. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
86%
Mi mindig próbáltuk úgy szervezni, hogy ne akkor jönnön meg. De amíg rendszertelen volt, addig sajnos ez nem mindig jött össze.
2021. aug. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
96%
Ne akkor jöjjön meg. (Utolsó voltam.)
2021. aug. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
76%

Nem szoktunk nyaralni, csak 1 napokra fürdőbe menni. Nincs olyan kapcsolatunk, nem beszélünk erről semennyit, de nekünk egyszerre jön meg, vagy pár nap eltéréssel.

De egyébként egy normális anya-lánya kapcsolatban ezt meg kéne beszélni természetesen.

2021. aug. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:
67%
igen, ez elég alap
2021. aug. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell azt megbeszélni. Arra való a tampon, hogy olyankor is lehessen vízbe menni. Én soha nem foglalkoztam azzal, hogy éppen menstruálok-e, vagy sem. A normális nők olyankor is elmennek iskolába/dolgozni ugyanúgy, mint mindig és nem hagynak ki semmit sem ennyi miatt. Az én családomban szerencsére nem volt divat ügyet csinálni egy természetes folyamatból.
2022. máj. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
19%
26-os, tabuként kezelni sem egészséges, plusz sajnos vannak, akiknek ilyenkor iszonyatos görcseik vannak, és nem élik meg olyan egyszerűen, hogy csak egy kis vér.
2022. máj. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
96%

#27.

Nem kell tabuként kezelni, de bejelenteni sem kell azt, ha megjön valakinek. Ez pont ugyanolyan, mint hogy azt sem szokta szétkiabálni az ember, ha kimegy vécére és azzal sem szokás eldicsekedni, hogy ki mit csinált a mellékhelyiségben, hiába természetes dolog ez is. Nem titok, de nem is kíváncsi rá senki.

Én kiskamasz koromban mindig kifejezetten fel voltam háborodva, ha valaki a menstruációmról kérdezett. Nem kell a lányokat minden áron ilyen kérdésekkel nyaggatni, főleg, hogy egy teljesen természetes és veszélytelen dologról van szó.

Ha meg valakinek nőgyógyászati betegsége van, azzal orvoshoz kell fordulni. Nyilván arról jobb, ha a szülők is tudnak, de a kérdésben nem erről volt szó.

Nem tilos a menstruációról beszélni, csak teljesen felesleges és a legtöbb lány utálja is az ilyen kérdéseket.

2022. máj. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!