Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A tisztasági betétnek tkp. mi...

A tisztasági betétnek tkp. mi értelme van? Biztos, hogy szükséges dolog?

Figyelt kérdés
Egészségügyinél nem áll fenn a kérdés, az tényleg muszájos, a tisztasági betét nélkül viszont biztosan nem lehet meglenni? Mi értelme van használni? Probléma, ha a folyás a bugyira megy? Azt simán ki lehet mosni is, nem? Mi szól amllett, ha valaki tisztaságit használ naponta? Mi történne, ha nem használná?

2021. aug. 5. 14:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

De szeretem azt, amikor pasik kérdeznek ilyeneket :))))

Kérdező, igen, ki lehet mosni a bugyit. De a tisztasági betét pont annyival kevésbé gusztustalan, mint a pzs a textil zsebkendőnél.

Amúgy meg nyilván nem "szükséges". Sokan nem is használnak egyáltalán, vagy csak menzesz legelején és végén.

2021. aug. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem, nem probléma órákat a folyásos bugyiban ülni, áh és kicsit sem igénytelenség.
2021. aug. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem feltétlenül jön ki a bugyiból az olyan folt.

Egyébként egyáltalán nem szükséges dolog, minden egyes napra. Esetleg ha valaki többezer forintos alsóneműket hord és baromira akar rájuk vigyázni.

2021. aug. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Pont azt akartam írni, amit az utolsó, h egy csini bugyi nem két fillér, és nem baj, ha ilyen módon védve van.

Másfelől nem mindenkinek szabályos a ciklusa, ők pl. nem a szoknyájukon/nadrágjukon szeretnék észrevenni, hogy "pont megjött"

2021. aug. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a menstruáció előtt szoktam hordani, mert 1-2 napos csúszással jön meg és nem szeretném a vért súrolni a bugyimból, ráadásul, ha a munkahelyen történik, akkor nem akarok véres bugyiban ülni egész nap. Ezenkívül a vérzésem utáni 1-2 napban is szoktam használni, mikor már nem vérzek, csak barna maszatolásom van, mert azt sem szeretném kimosni a bugyimbol, hiszen idővel tönkreteszi a fehérneműt. Ráadásul savas kémhatás miatt a színét is kifakítja.
2021. aug. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Én azért használok mert kényelmes, higiénikusabbnak tartom mint hogy egész nap a folyásos bugyimba üljek. A folyás pedig nem minden esetben jön ki a bugyiból.
2021. aug. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
Menstruacio bizonytalan kezdodese vagy befejezodese, mucika.
2021. aug. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

Vannak olyan nők, akiknek olyan a folyásuk, hogy konkrétan elszinezi a bugyit. Még a feketét is, olyan lesz, mintha hipót öntöttek volna rá. Ha drága a bugyi (és egyébként még a legutolsó fast fashion üzletben is drága) akkor nyilván ezt nem kockáztatnád meg.

Másrészt meg próbáld ki: fogj egy hideg, gél állagú krémet és kend be vele az alsódat. Majd utána húzd fel. Meg fogod érteni, hogy miért használunk tisztasági.

2021. aug. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
24%
Nem célszerű a bugyivásárlásból divatot csinálni, épeszű férfinak nem is az tetszik hanem a rendes normális egyszerű hagyományos bugyi. Ha ezreket ad ki valaki ruhadarabra, legyen annyi esze hogy abból vehet télire egy csizmát, meg egy darab selymet... Ha valaki szeret egy lányt, marhára mindegy milyen bugyija van, ha meg nem szereti, akkor az 50 ezres selyemtanga se dönti le a lábáról. A bugyi nem dísznek van, hanem hogy felfogja a normális mennyiségű anyagod, védjen (együtt a biológiai szőrzettel) és takarjon. És nem a divat kedvéért meg a félig átlátszó idétlen szoknyák kedvéért. A betéttel meg nem kéne elkendőzni a krónikus fertőzések jelenlétét.
2021. aug. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9 nem csak akkor van egy nőnek folyása ha fertőzése van, valamint vannak olyan típusú nők akiknek eleve több folyásuk van pedig teljesen egészségesek.

Eleve minden nő el tudja dönteni milyen ruhát, bugyit hord. Mi jogon oktatsz ki minket erről?

2021. aug. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!