Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs kehely vélemények...

Menstruációs kehely vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, remélem jó a kategória. Vegyesek az érzéseim a kehely felé. Aki próbálta mit gondol, tényleg megbízható? Illetve mennyire higiénikus? Nem problémás a tisztítása? Mivel lehet fertőtleníteni? Hogy lehet méretet választani?

Előre is köszi, ha akad olyan aki válaszol 🙂


2021. aug. 9. 08:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Méretet úgy választasz, hogy elolvasod az adott márka ajánlását, van szinte mindegyiknek táblázata, abból kiválasztod, hogy neked melyik az ajánlott. Ez sajnos még nem minden, mert elképzelhető, hogy neked az adott márka nem jó. Ezt eldönteni csak egy módszerrel tudod: teszteléssel. Nekem aránylag szerencsém volt, a második próbálkozásra megtaláltam az igazit.

Az első is tartotta, amit ígért, nem szivárgott, nem volt rossz, de valahogy olyan hülye érzés volt. A másodikkal teljes mértékben elégedett vagyok.


Tisztítani elég egyszerű: kimosod sima vízzel. Fertőtleníteni 2-3 naponta szoktam, de azt írják, hogy ciklusonként egyszer kell. Forró vízben 3 percig "főzni". Tényleg 3 percig, nem több, nem kevesebb, szóval stopperrel mérem. Azt hiszem, a mikrót is ajánlják, de ez engem nem érdekel, nincs mikróm.


Rendkívül megbízható.

2021. aug. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
en nagyon szeretem, ket eve hasznalom mar. azelott fajdalmas volt a tampon kivetele, most egyaltalan nincs ilyen erzesem, ez nem sert fel. kis idobe telik megtanulni, hogy hogyan kell feltenni illetve kivenni a legkenyelmesebben, de en soha nem cserelnem vissza semmire. siman kibirok vele 10-12 orat, reggel be, este ki, nem kell ket orankent wc-re futkosni.
2021. aug. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%
"Tisztítani elég egyszerű: kimosod sima vízzel. Fertőtleníteni 2-3 naponta szoktam, de azt írják, hogy ciklusonként egyszer kell." Tehát valamiben hosszú órákig áll a vér, egy marha nagy nyílt seb közelében van, de nem kell lényegében fertőtleníteni.. Ráadásul mocsok dolog kivenni-betenni, úszol a vérben. Nagyon hiteles...
2021. aug. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

utolso


senki nem tart pisztolyt a fejedhez, hogy hasznald, akkor minek nyilvanitasz velemenyt?


azt tudtad, hogy a tampon sokkal rosszabb, mert olyan anyagokat juttat a szervezetedbe, amelyek karosak az egeszsegedre?


szep napot!

2021. aug. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ahogy elnézem találkozott a két problémám. A tisztítási részét nem tudom, hogy mennyire egészséges, a tamponok meg tartalmaznak káros dolgokat.

Minden esetre köszönöm a válaszokat!

2021. aug. 9. 09:39
 6/10 anonim ***** válasza:
19%
"senki nem tart pisztolyt a fejedhez, hogy hasznald, akkor minek nyilvanitasz velemenyt?" Talán mert ez az oldal nem a te játszótered, és nekem rossz tapasztalataim vannak a kehellyel. És talán nem árt ha ezzel is tisztában van valaki aki bizonytalankodik a kehely miatt, mert egyesek előszeretettel ferdítenek hogy hú de tökéletes dolog a kehely. Hát nem az.
2021. aug. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
6 milyen rossz tapasztalataid vannak?
2021. aug. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon megbízható. Mióta használom észre se veszem konkrétan hogy menstruálok. Az elején bele kell tanulni, bénázik az ember, de szerintem megéri. Tisztítani is könnyű, én használat előtt kifőzöm pár percig. Használat közben pedig kiborítom belőle a vért, csap alatt pedig elmosom szappannal alaposan. Sosem okozott gondot nekem. Arra kell figyelni hogy 100% orvosi szilikon legyen mert azon nem tapad meg a baktérium. Vannak egyébként fertőtlenítő folyadékok is hozzá. Nekem nem szokott szivárogni.
2021. aug. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem, hogy nincs gondom vele, mindog kéznél van és pl. nem kell nyilvános helyen diszkréten elővenni, mint az egyéb termékeket cserekor. Az is jó, hogy egyből megy a tartalma a WC-be, nem érlelődik még a kukában. A kapacitása is nagyon sokat segít, mert kb. 2-3 nagyobb tamponnyit is bír a nagyobb fajta kehely.

Hátránya hogy a csere valóban nehezebb, de bele lehet jönni. Én összessegeben nem bántam meg, hogy erre váltottam

2021. aug. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha a tisztítást illetően vannak kételyeid, szerintem nyugodtan csinálhatod azt, hogy minden cserekor kiforralod a kelyhet. (Én vettem hozzá kis szilikon-poharat (de egy sima bögre is jó rá), abba beledobom, engedek rá vizet és 3-5 percig mikrózom, hogy forrjon.) Szerintem ha téged ez megnyugtat, nyugodtan forralhatod többször, max. macerásabb lesz egy kicsit, mint sima vízzel átöblíteni. De mint írták előttem, lehet kapni a kelyhekhez mindenféle fertőtlenítőt is, bár véleményem szerint a forralás teljes mértékben elég. Tényleg csak megbízható eladótól kell venni, ami 100% orvosi szilikon vagy TPE, és azokon tényleg nem tapadnak meg a bacik. A vér amúgy amíg a kehelyben van, nem kezd el alvadni, mert a vákum miatt nem jut levegőhöz.
2021. aug. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!