Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan kaptam el a HPV-t?

Hogyan kaptam el a HPV-t?

Figyelt kérdés
Minden évben járok rákszűrésre, idén azonban hpv gyanúval jött vissza az amúgy negatív eredmény. Emiatt elmentem külön hpv tipizálásra, ami pozitív lett az egyik high risk törzsnél. A párommal 5 éve vagyunk együtt, én nem voltam közben mással, azt állítja hogy ő sem. Mégis hogyan kaphattam el akkor? Igaz, hogy ez csak nemi úton terjed, vagy össze lehet szedni pl. nyilvános wc-n, uszodában stb?

2021. szept. 7. 07:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
74%
Erről az jut eszembe, hogy Polcz Alaine az első házassága után fiatalon nemi beteg lett, a férje állította, hogy biztos idegen vécéülőkétől kapta el, elment nőgyógyászhoz az asszony, rákérdezett, tényleg kaphatott-e felfreccsenéstől nemi betegséget, mire az orvos azt mondta, önt megcsalja a férje, és hülyét is csinál magából ezek szerint.
2021. szept. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
87%
Kézfogástól úgy kapható el, ha az illető összekente a kezét a nemi váladékával, aztán ezzel a kézzel kezet fogott, majd a másik ugyanazzal kezével megmosás nélkül a saját nemi szervében turkált, nem sok esély van rá.
2021. szept. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
És mind a kettőtöknek a másik volt az első? Gondolom nem. A HPV évekig lappanghat.
2021. szept. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!