Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem múló nőgyógyászati fertőzés?

Nem múló nőgyógyászati fertőzés?

Figyelt kérdés

1 éve kínlódok bakteriális hüvelygyulladással. Kaptam két, orvos által felírt hüvelykúpot/krémet (azoktól jobb lett, de nem múlt el). És próbálkoztam Beliema ill. Canesten termékekkel is.


Elmúlt végre (kb. 2 hete), iszonyatos öröm és megkönnyebbülés, erre most pár napja teljesen váratlanul újra kezdődött és most jobban viszket és fáj, mint valaha. Ez most miért van? Mit lehet csinálni?



2021. szept. 13. 07:40
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Partnerem nincs és ebben az 1 évben nem is volt.
2021. szept. 13. 07:45
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen a témához tartozik, de amikor nekem ilyen volt és egyszer nem a megszokott orvosom rendelt, hanem egy másik, felhívta rá a figyelmemet, hogy a kezelésen felül pl. a sajtokat is kerülnöm kellene egy időre. El is múlt utána a problémám.

Tudom, tudom, ez nem egy nagy tipp, vagy ilyesmi, csak gondoltam megosztom Veled, hogy mennyire pici, jelentéktelennek tűnő dolgok is kihatással lehetnek a hüvelyflórára. Szóval én a helyedben rákérdeznék arra is, hogy menstruáció alkalmával milyen termékeket vásároljak, illetve hogyan étkezzek, satöbbi, mivel ezek is mind kihatással vannak rá.

2021. szept. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Betadine hüvelykúp?


[link]


Utána pedig hüvelyflóra helyreállítás?


[link]

2021. szept. 14. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2

Köszönöm szépen! Anyám annyiszor mondta, hogy nőknek sajtot nem jó enni, hogy most ki fogom próbálni. Bár irtóra kívánom.

2021. szept. 14. 08:27
 5/12 A kérdező kommentje:

3

Neked is köszönöm! Az a helyzet, hogy betegség miatt nem tudok nőgyógyászhoz menni és sajnos ez nem kívánságműsor. Ha felírják, kipróbálom.

2021. szept. 14. 08:29
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyébként változókorban vagyok, kábé állandóan vérzek (nagyon minimálisan), szóval lehet, hogy az is a gond. :(
2021. szept. 14. 08:30
 7/12 anonim ***** válasza:

Tenyésztés után, célzottan írta fel azt a 2 kúpot?

Egyébként nekem is ugyanez volt, nem volt partnerem az elmúlt időben, mégis hónapokig volt gyulladásom. Én addig mentem vizsgálatokra, amíg a végére nem jártam.

A betadine kúp-hüvelyflóra helyreállító kombót én is kipróbáltam. Az 5. Betadine kúp eléggé elkezdett irritálni, és be is duzzadtam tőle oda lent.

Persze, van akinek beválhat, én többet nem próbálkoznék vele :D

Jobbulást

2021. szept. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7

Nem volt tenyésztés egyik esetben sem, de az biztos, hogy bakteriális vaginózisom volt. Számít itt, hogy melyik baktérium okozza a fertőzést?


Teneked hogy, mitől múlt el? Hogyan jártál a végére?

2021. szept. 16. 13:29
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztés fontos. Nekem negatív lett, se baktérium, se gomba. Gyulladás viszont annál inkább.

Aztán mikroszkópos vizsgálaton jött ki eredménynek a vegyes flóra. Magyarul az egészséges hüvelyben is megtalálható baktériumok szaporodtak túl. Lactobacillusos kúp, szájon át is szedek azt tartalmazó tablettát, azóta lekopogom, semmi bajom. (Pedig már teljes pánikban voltam, hogy örökre így maradok)


Szerintem ilyen problémákat nem érdemes otthon kezelni. Amint lesz alkalmad, menj el tenyésztésre, tisztább lesz a kép, merre tovább.

És persze a jóindulat szól belőlem, mert hát én is tudom, milyen így élni

2021. szept. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kiderült?
2022. márc. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!