Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Segítséget nyujtana a fogamzás...

Segítséget nyujtana a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, családi problémák miadt borzasztóan lefogytam. Kimaradt a menstruációm, eltüntek a mondhatni nagy melleim (Bár ez zavar a legkevésbé), gyenge vagyok remegek fáj állandóan a fejem és sokkal pattanásosabb vagyok. Anyukám szerint nőgyógyász fogamzásgátlót irna föl mamitől beáll a menstruációm(2,5 éve menstruálok) eltünnének a pattanásaim és picit magamra is szednék. Amugy 1 éve élek rendszeresen szexuális életet. mit gondoltok? Előre is köszönöm.
2010. szept. 1. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló fogamzásgátlásra való, nem segít a kóros soványságon, a jól megválasztott tabletta nem hízlal, a fejfájást meg inkább erősíti az arra hajlamosaknál.

A menzeszedet nem hozza helyre, ugyanis azért nem menstruálsz, mert nincs peteérésed. A tabinak pont az a lényege, hogy leállítja a peteérést, és a szünetben csak megvonásos vérzés van. Tehát neked látszat megoldás lenne, de nem orvosság a valódi problémára.

Rajtad egy dolog segít: a normális táplálkozás, amiben kiegyensúlyozottan vannak rostok, vitaminok, ásványi anyagok - minden, amire a szervezetednek szüksége van ahhoz, hogy működjön.

2010. szept. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A családi problémáidra, a fogyásra, a melled eltűnésére nem megoldás a fogamzásgátló. ne várj tőle csodákat.


Viszont ha endszeres nemi életet élsz, akkor nem árt, ha megfelelően védekezel.

2010. szept. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy a fogamzásgátló segítene a pattanásaidon, és a súlyodon, de védekezésnek tökéletes, ha állandó partnered van.

Én már 1,5 éve szedek tabit, és a mellem ennyi idő alatt nőtt 1méretet, a súlyom azóta is ugyanannyi , és a pattanásaim is megmaradtak sajnos.

2010. szept. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én sajnos alkatilag nagyon vékony vagyok,és mikor elkezdtem szedni a fogamzásgátlót,bíztam benne,h majd "magamra szedek egy picit",de nem jött össze...:(

Nem ajánlom a fogamzásgátlót!!!

Ha rendeződnek a problémák,a pattanásaid is elmúlnak(legalábbis a korodnak megfelelően normalizálódik a számuk) és szerintem a ciklusod is be fog állni!

2010. szept. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tényleg a helyes és rendszeres étkezés lenne az üdvözítő megoldás.Nem mondom,hogy a foggátlótól nem lenne rendszeresebb a menzeszed,de még ezzel együtt sem éri meg,mert bármely kevés hormont is tartalmaz,mégiscsak hormon,amivel beleszól a szervezeted működésébe."Áldásos"hatásait esetleg évekkel később érezheted.Az emésztésed rendben van?Valamiféle felszívódási zavarra gondolok itt.Vitamin kiegészítést azonnal elkezdve szorgalmaznék,mert az,hogy sokat fogytál,hogy remegsz,gyenge vagy...stb,ez erős tápanyaghiányt jelez,amit nem tudsz csak étellel pótolni.Fontos,hogy minél előbb bejussanak a vitaminok,ásványok,hogy más betegségnek ne adjon teret ez a mostani legyengült állapot.
2010. szept. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A pattanásokra az élesztő,a sörélesztő tabletta vagy a B-komplex vitamin egyszerű megoldást jelenthet!
2010. szept. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Maximálisan egyetértek az első válaszolóval.
2010. szept. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!