Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi értelme van a kehelynek...

Mi értelme van a kehelynek meg a mosható betétnek, amikor van egyszer használatos betét és tampon is, amit nem kell mosni?

Figyelt kérdés

Akik kelyhet, vagy mosható betétet használnak, mi miatt álltak át? Mi szól ezek mellett?

Én nem tudok rájönni, hogy mi értelme van, hiszen eleve sok ezer ft egy ilyen, és ebből is több kell? Talán hosszútávon éri meg jobban? Vagy más oka van, hogy ezeket is használják? Aki átállt ilyenre, miért váltott?



2021. okt. 10. 10:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Környezetvédelmi szempontok, gondolom…
2021. okt. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
Környezetvédelem és megtérülés, mert bár a beszerzési ár magas, hosszú távon megtérül, hiszen több évig tudod használni. Természetesen ez az egyéni igények függvénye is, mivel van, aki megússza 3 enyhe nappal, másnál viszont eltart 6-7 napot, amiből legalább 3 intenzív vérzéssel jár.
2021. okt. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

Tampont/betétet muszáj cserélni, és kellemetlen szaga is van... az intim kehely 12 órán keresztül is bent lehet, nem szivárog,és nem kezd el benne bomlani a dolog,mivel orvosi szilikonból van...

Így nem kell aggódni miatta,ha esetleg olyan helyen van az ember ahol nem tud cserélni.

2021. okt. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
19%
A mosáshoz víz kell, energia. A kehely a büdös életben nem fog lebomlani.
2021. okt. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%

Én kb 1 éve váltottam le az eldobhatós termékeket. Havonta költesz rájuk bizonyos összeget, ezeket pedig megveszed egyszer, és 1-2 éven belül biztosan megtérül az áruk. Ha nem hamarabb. :) Ugyanis 5-10 évig használhatod őket.

Nekem egészségügyi szempontból is jót tett ez a döntés, az eldobhatós betétektől már viszkettem, irritálták a bőrömet. A pamuttal nincs ilyen gondom, kényelmesek, sosem áztam át velük. A kehely szintén megváltás volt, én szerencsés voltam és elsőre megtaláltam a nekem valót. Nem bomlik le a vér odabent, nem büdös, nem tapadnak meg rajta bacik hiszen orvosi szilikonból van.

2021. okt. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Környezetvédelem, kevesebb macera, jóval többet bír, mint a tampon, betét, és max 2 kell, ha mindennap ki akarod fertőtlenítő, míg az egyik fertőtlenítődik, a másik bent van.

Nem fogysz ki belőle, mint a tampon/betétből.

2021. okt. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
2021. okt. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
17%

nem tapadnak meg rajta bacik hiszen orvosi szilikonból van.


Van egy rossz hírem, a baktériumok nem tudják, hogy szilikon.

2021. okt. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
34%
7, a környezetvédelem nem pusztán hulladékmentességből áll.
2021. okt. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

betétet nem tudom elviselni, pelenke, folyik a seggemen a vér, tampon szárít, gyulladást okoz

A mosható sima betét nekem undi,de tisztaságiból van egy rakat, nem irritál, nem szárít, kehely mellé használom, ami nem szárít, nem irritál, ritkán kell üríteni, és azóta az erős görcseim is eltűntek.

Jahm és nincs az a bomló vérhullaszag, ami volt.

2021. okt. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!