Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi értelme van a kehelynek...

Mi értelme van a kehelynek meg a mosható betétnek, amikor van egyszer használatos betét és tampon is, amit nem kell mosni?

Figyelt kérdés

Akik kelyhet, vagy mosható betétet használnak, mi miatt álltak át? Mi szól ezek mellett?

Én nem tudok rájönni, hogy mi értelme van, hiszen eleve sok ezer ft egy ilyen, és ebből is több kell? Talán hosszútávon éri meg jobban? Vagy más oka van, hogy ezeket is használják? Aki átállt ilyenre, miért váltott?



2021. okt. 10. 10:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
94%

Én nem értem minek vannak a válaszok lepontozva.

Van akinek nem tetszik hogy egyesek környezettudatosabbnak gondolják ezt a megoldást?

2021. okt. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
94%

Kelyhet használok és amiket előnyét látom, tapasztalom, ezek:

- 2-3 legnagyobb (super plus, ha jól emlékszem) tamponnyi a kehely (2-es méretű) kapacitása. Erős vérzéssel ez sokat javít a közérzetemen. Nem pánikolok már, hogy átázom-e rövid idő alatt.

- csak lehúzom a tartalmát a WC-n, jó a tudat, hogy nem érlelődik és budosodik a kukában. (Persze ki lehet egyből vinni a szemetet, de akkor is jó egyből "megszabadulni" tőle)

- meg az is tök jó, hogy ezzel már nincs gondom. Mindig van otthon. Nem kell amúgy belőle ezer db. Nekem van két kelyhem,mert egy kicsi is van, az utolsó napokra. De akár egy is elég.

Igazából nekem annyira bevált, hogy nem használnék mást.

2021. okt. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%

1. A betét miatt mindig kényelmetlenül éreztem magam, átáztam, viszkettem tőle, bepirosodott a nemi szervem. A tampont nem tudtam iskolában higiénikusan cserélni, fájt a felhelyezés, levétel és erősebb menstruációs görcsöket okozott.

2. Nem kell állandóan betétet, tampont vásárolni. A kehely több évig is használható, nem kell belőle több, elég egy is.

3. Mivel alapból nem olyan erős a menstruációm ezért nem is kell a cseréléssel bajlódnom napközben. Reggel felteszem, fürdés előtt leveszem.

4. Sokkal egészségesebb mint a betet vagy tampon.

5. Egy idő után megtérül az ára és még mindig olcsóbban jön ki mintha mindig betétet vagy tampont vennék.

6. Mióta intim kelyhet használok sokkal jobban tudom megélni a menstruációs időszakokat, nem azon kattogok egész nap hogy átázok vagy sem.

2021. okt. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
95%
Ja és valami 7000 Ft volt a két kehely csomagban. Már 5 éve használom. Azt hiszem már rég megtérült. Bár nem ez volt az első szempontok közt. De kivételes dolog, hogy ami komfortosabb (legalábbis nekem mindenképp) az még cserébe olcsóbb is.
2021. okt. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
98%
Kezdem azt hinni, hogy a lepontozók tampon és betétfétisesek.
2021. okt. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
95%

Kelyhet használok, évek óta. Elsősorban azért, mert sokkal kényelmesebb. Biztonságosabb, nincs kellemetlen nedves érzésem, mint a betéttől, és sokkal ritkábban kell cserélni, minta tampont. Napi 2x, erősebb napokon 3x kell foglalkozni vele 5 percet. Nem szárít, nem irritál és egész nap nem kell vérrel találkoznom.


Emellett fontos szempont volt az is, hogy hosszútávon sokkal olcsóbb és környezet kímélőbb, mint az eldobható termékek. Én nem találtam meg elsőre az igazit, de még így is megtérült az ára, és még évekig fogom tudni használni.


Gyakran hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy a környezetvédelem csak a szemét termelésről szól. De ezeket a termékeket elő kell állítani, műanyagba csomagolni, majd szállítani. Egy betét mosása nagyságrendekkel kevesebb vizet és energiát igényel, mint az eldobható előállítása.

2021. okt. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
94%

Környezetvédelem. Egy nő életében többszáz kiló szemetet termel csak a mentsruációs kellékekből. És akkor csodálkozunk hogy nyáron 50 fok van, áprilisban meg hó esik. A környezetvédelem egyre fontosabb és ahol lehet, ott tegyünk is érte. Ezért váltottam elsősorban bugyira.


Egyébként tampont nem használhatok, betét pedig elmozdul, az anyaga irritál, szaga van, nem szívja ba rendesen, nedves érzetet hagy, nem minden bugyiba passzol, szivárog mellette stb. negyedik napon inkább összevéreztem az ágyam mint abban aldujak, nem tudtam elviselni magamon

mióta bugyit használok, azóta a testemhez egy pamut anyag ér, ami beszív és magába zár minden nedvességet, semmi irritáció. el is felejtem, hogy rajtam van. gyenge napokon reggel és este elég cserélni és egész nap nem kell foglalkoznom vele. egyébként pedig a betét már 50ft/db ha nem több, és egy menzesz alatt kb 14-16ot használtam el. A bugyikat darabját 4995 forintért vettem, 3mat (egy rajtam, egy tiszta, egy szárad és használat után mindig kézzel kimosom). 15 ezer forintba került, ami azt jelenti, hogy 18 menstruáció (1,5 év) alatt meg is térült. Plusz nem viszket és irritált a bőröm, nem pállik be a nedvességtől a hüvely környéke. nekem bőven megéri, és inkább a környezetvédelem csak a plusz

2021. okt. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
97%
Egy kelyhem van, a betétet mindig utáltam. A tamponnal az volt a bajom, hogy mivel gyenge a vérzésem, egyszerűen nem telik meg az alatt az idő alatt míg ajánlott cserélni. Tovább nyilván nem hagyja bent az ember a fertőzésveszély miatt, így viszont kiszárított teljesen, mert vér hiányában a természetes nedvességet is beszívta. Ennek következtében fogékonyabb voltam a fertőzésekre is. Aztán amióta kipróbáltam a kelyhet, azóta ez érdekes módon megszűnt. Görcseim sincsenek úgy igazán,azelőtt rendszeres volt ez is. Sok macera nincs vele, nekem bőven elég reggel és este üríteni egy gyors zuhany közben, de ha napközben is kell, folyó víz alatt elmossa az ember és pont. A felhelyezést gyorsan meg lehet tanulni, 2 perc kb. A ciklus végén sterilizálni kell és készen áll a következő használatra. Fél éve használom, de nekem már majdnem vissza is térült az ára. Ja és egy ilyen 5-10 évig használható szóval bőven megéri. Aki a méretétől fél, nekem a normál tampon is gondot okozott, csak a mini volt jó, gond nélkül tudom használni a kelyhet.
2021. okt. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!