Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elkaphatta tőlem a gombás...

Elkaphatta tőlem a gombás hüvelyfertőzést a párom?

Figyelt kérdés

A napokban derült ki egy rutin nőgyógyászati vizsgálatnál, hogy van egy enyhe gombás fertőzésem, ami nekem fel sem tűnt. A doki írt fel kúpot, amit 3 napig kell használnom.

A kérdésem az lenne, hogy mivel nekem nem tűnt fel, hogy ilyen fertőzésem lenne, nem tudom, hogy mikor kezdődhetett, a párommal pedig voltunk együtt a napokban, vajon ő elkaphatta tőlem?

Nincs semmi tünete, de azt olvastam, hogy a férfiak tünet nélkül is lehetnek gombásak és ebből alakul ki a pingpong effektus, hogy oda-vissza adogatjuk egymásnak a fertőzést.

Mennyi esély van rá, hogy elkapta, ha semmi tünete nincs, odafigyel a higiéniára és nekem is csak enyhe a fertőzés?



2021. okt. 27. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
vagy mindkettőtöket kikezelnek egyszerre, vagy sosem fog elmúlni...
2021. okt. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az orvos erről nem tett említést, hogy a páromat is kezelni kellene. Egyedül annyit mondott, hogy 1 hétig kerüljem a nemi érintkezést és ha elfogyott a 3 db kúp, utána használjak hüvelyflóra helyreállítót.

Nyugtassatok meg, hogy a párom nagy valószínűséggel nem kapta el...odafigyel a higiéniára és teljesen tünetmentes.

Szerintem már nekem sincs kutya bajom sem, mivel annyira enyhe volt a fertőzés, hogy nekem fel sem tűnt semmiféle rendellenes folyás vagy ilyesmi, a kúpokat pedig rendesen elhasználtam.

2021. okt. 27. 09:10
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mondtad, hogy a férfiak legtöbbször tünet mentesek. Sok doktor nem mondja, hogy a párra is figyelni kell.


Ha meg akarod kockáztatni, hogy megint elkapod, akkor hagyjátok.

2021. okt. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudunk megnyugtatni, mert tuti, hogy elkapta. Szex nelkul is pillanatok alatt kialakulhat a gomba, ferfiak es nok eseteben is, nemhogy igy.

Az, hogy tunetmentes, semmit nem jelent, pont ez a baj, a ferfiaknal nagyon-nagyon sok minden tunetmentes, de attol meg megfertozi a not vele.

Hivd fel az orvost es kerdd meg, hogy a parodnak is irjon valamit.

2021. okt. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudhatod, hogy nem a partneredtől kaptad-e el.
2021. okt. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Felhívtam a dokit, azt mondta, ha nincs a páromnak semmi tünete, akkor őt nem szükséges kezelni.
2021. okt. 27. 18:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Eleg lazan veszi az orvos akkor...erdekes.
2021. okt. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!