Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Borzasztoan fajt kiszedni a...

Borzasztoan fajt kiszedni a tamopont. Merjek meg hasznalni?

Figyelt kérdés

Lanyok! Ma eloszor hasznaltam tampont es hatodik ora utan elmentem wcre, akkor lattam, hogy voltak vercseppek a tisztasagi beteten. Kiszerettem volna cserelni, viszont borzasztoan fajt es kb fel ora szenvedes utan sikerult kiszednem. (Meg is izzadtam, siras hataran alltam) tejesen meg volt telve a tampon.

Miert tortenhetett? Merjek meg ujra tampont hasznalni?



2021. nov. 4. 18:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy csak izgultál és nem tudtál ellazulni teljesen, amikor kihúztad. "Nyomhatsz" is, mint amikor kakilni próbálsz, nekem, ha a tampon nincs megtelve eléggé, de letelt a 8 óra, ez szokott segíteni.

Használhatsz esetleg minit, amit bár többször kell cserélned, de keskenyebb, hátha kényelmesebb az első pár alkalommal.

2021. nov. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
4%
Ne használj tampont, tudom, hogy ma nagy divat már gyerekek között is, de attól még nem ajánlott szüzeknek. Nem feltétlen azért, mert elszakítja a hártyát, hanem azért, mert egy szűz lánynak sokkal érzékenyebb, szűkebb a hüvelye és felizgulni, tágulni se nagyon fog egy tampon felhelyezésének hatására. Van, aki ennek ellenére probléma nélkül használja, de sokan nem tudják, nem kell erőltetni.
2021. nov. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Használj kisebb tampont, és lazulj el, meg ahogy írták nyomdd. Én amúgy nem szeretem a tampont, betétet használok.
2021. nov. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A legkisebb ob tampont hasznaltam. Az eros verzesem miatt szerettem volna tampont hasznalni, mivel iskolaba nekem elegge kenyelmetlen a betet. (Nem divatbol)
2021. nov. 4. 18:50
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Első vagyok. Ha szűz vagy még, akkor lehet, hogy a szűzhártyád miatt nem tudtad kihúzni könnyen. A szűzhártyádon van egy pici lyuk, amin a tampont felhelyezni egyszerűbb, hiszen kúp alakú a teteje, de kihúzni nehezebb a formája miatt. Lehet, hogy a szűzhártyád szakítottad át és azért fájt annyira. Én a helyedben megpróbálkoznék vele még párszor.
2021. nov. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom az elsonek a valaszait! Remelem ezek utan konyebb lesz..
2021. nov. 4. 19:11
 7/13 anonim ***** válasza:
12%
Pedig akkor faj, mikor szaraz. Ne hasznalj.
2021. nov. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az 5-ös válaszoló írta le helyesen, biztosan a szűzhártyád miatt fájt kivenni, mindenkinek más méretű rajta a lyuk, lehet, hogy neked szűkebb, ezért fájt/volt nehéz kivenni a megtelt tampont. Mivel fájt, valószínű, hogy hogy elrepedt miközben szedted ki, úgyhogy lehet, hogy következő alkalommal már egyáltalán nem lesz kellemetlen, próbáld meg mégegyszer.
2021. nov. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam, viszont azt nem értettem, hogy a tampon összes részének kihúzása fájdalommal járt. Már amikor a tamponból egy kis kihúzandó rész maradt is fájt.

Kissé égető érzés volt, mintha bent rá lett volna tapadva.

2021. nov. 5. 14:03
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A szűzhártya egészen a bejáratnál van, úgyhogy nem fura ha végig fájt amíg kivetted. Gondolom azt érezted, hogy miközben húzod kifele, "rá van tapadva" a szűzhártyádra, mivel kicsi a lyuk.


Igazából három ok van amiért fájhat a tampon kiszedése: szűzhártya mérete, túl gyorsan húzod ki, túl szárazon húzod ki. Másról még sosem hallottam.

2021. nov. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!