Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bartholin mirigy cisztát...

Bartholin mirigy cisztát mennyire kell komolyan venni? Elmenjek a kórházba ez van olyan “ súlyos”?

Figyelt kérdés

Bal oldalon van a bartholin cisztám, cseresznye nagyságú, kissé fájdalmas talán nőtt is azóta, ehhez társul még ellenkező oldalon alhasi panasz, ès folyás is, illetve a szeméremtest viszketése, fájdalma. Azonnal voltam vele orvosnál, de úgy állította be az orvos, hogy ez majd rendeződik magától. Kaptam kúpot meg kenőcsöt, elmondta, hogy alkalmazzak párakötést. Amit nem értek, hogy egyes infók szerint, akkor kezelik ha tályog lesz belőle, mások szerint pedig minél előbb meg kell műteni annál jobb, (ezalatt a feltárást értem, nem a mirigy eltávolítását) bár szerintem az lehet a legokosabb döntès mert sokaknak visszatér, ès megkeseríti az életét, ha ezt egy 15 perces műtéttel meglehet oldani, akkor az orvosok miért hagyjàk, hogy kiújuljon? Úgy látom csak magán klinikák foglalkoznak ezzel alaposan, amire nekem nincs pénzem, pedig ez az egész nem elfogadható állapot, hogy egy orvos legyintsen, hogy lehet, hogy kiújul. Most fog elfogyni a 6 napos kúpom de az állapotom romlott, érdekelne mások tapasztalata, ès hogy mi a végleges megoldás.

Azt sem szeretném, hogy egy orvos nekiessen altatás nélkül a begyulladt cisztának tényleg hallottam ilyet is-olyat is.



2021. nov. 7. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Ezek nem a bartholin cisztától vannak: "ehhez társul még ellenkező oldalon alhasi panasz, ès folyás is, illetve a szeméremtest viszketése, fájdalma." Valami más bajod is van. Azt ki kell kezelni, a ciszta csak annyit okoz, hogy, meg van nagyobbodva a szeméremajak, esztétikailag nem szép, illetve ha begyullad akkor nagyon fáj.
2021. nov. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A ciszta megnyitasanak nincs ertelme, mert kiujul. Ha nincs begyulladva, csak ciszta, akkor az egesz cisztat ki kell szedni. Ha be van gyulladva es mar talyog, akkor csak megnyitni lehet, kiszedni nem.

De most, hogy megint mindenhol le fognak allni az elektiv mutetek a covid miatt, nem fogjak megoperalni, csak ha begyullad.

2021. nov. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szóval akkor kapok előbb segítséget ha gyulladt? Nem csinált semmilyen laborvizsgálatot, hogy milyen fertőzés áll az egsèb tünetek hátterében. Az a baj, hogy akkorra kaptam időpontot amikor megfog jönni, illetve nagyon szenvedek, ha visszamegyek a kórházba időpont nélkül vagy oda telefonálok remélem nem hajtanak el.
2021. nov. 7. 20:25
 4/4 anonim ***** válasza:
59%
Ha nem akarsz meghalni, maganrendelesre mesz, annak ellenere, hogy sulyos TB-t fizetsz.
2021. nov. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!