Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nő meg nap végére a...

Miért nő meg nap végére a hasam annyira mint egy terhes kismamának?

Figyelt kérdés

Két hete kb nagyon látványosan megnőtt a hasam. Hulye kifejezés de mint egy kismama úgy nézek ki. Van két gyerekem, pontosan tudom milyen a terhesség. Ez nem az, nem vagyok terhes. Nemrég hagytam abba a szoptatást. Viszont valami miatt durván puffadok, dagad a hasam. Nem eszek többet, de az tény hogy folyamatosan tudnék rágni ezt vagy azt. Vékony testalkatú vagyok csak a hasam nagy. Ami előtte kb 2-3 hete teljesen lapos volt

A méhem, és a petefészkem ebben a hónapban sokszor szurkált, fájt. Hasam is sokat fáj. A covid miatt sajna itt nálunk semmi ellátás nincs. A doki szarik ránk.

Szerintetek ez mi lehet?

Mostanában kellene megjönnie. Utána elmegyek a nőgyógyászomhoz, cska ott is magán doki van ahova hetek múlva lesz időpont.. De aggaszt hogy valami nem ok. Valakinek volt hasonló? Mi lehet ez?

Köszönöm


2021. nov. 10. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kismillió oka lehet.

Első körben tudatosan odafigyelnék az étkezésemre, mivel nagyon becsapós tud lenni a "nem eszek többet" gondolat. Esetleg picit többet mozogni.

Amennyiben valami új márkájú ételt fogyasztotok, az is gyanús lehet vagy ha valami hétköznapi élelmiszer összetevőiben változás történt.

Emellett a szokásos dolgok, glutén, tej, stb. Ezeket el kéne kezdeni hanyagolni és kísérletezgetni.

2021. nov. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Étkezz gluténmentesen, egyik ismerősömnek ez volt az oka.
2021. nov. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Ha az előttem hozzászólók tanácsai nem válnak be, akkor nőgyógyászatra is érdemes elmenned, hogy nincs-e petefészek cisztád, valamint gasztroenterológiára.
2021. nov. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok glutén érzékeny tesztelve lettem két évvel ezelőtt.
2021. nov. 10. 19:04
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az 2 éve volt, de természetesen más is lehet, nem kijelenteni akartam, hogy ez van nálad, de könnyen lehet ellenőrizni és nem kell orvos hozzá. Természetesen lehet más allergia, emésztési zavar vagy nőgyógyászati dolog is.
2021. nov. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!