Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen ez a menstruációs kehely?

Milyen ez a menstruációs kehely?

Figyelt kérdés

Mik a tapasztalataitok vele? Kényelmes?

Szivároghat?(elég sok vérem szokott lenni)?

Sportolás közbe nem lehetnek balesetek(harcművészet)?

Előfordulhat hogy valahogy rosszul mozdulok és kiömlik a vér?

Mekkora kelyhet ajánlotok a fent leírtak tudtában?

(22 éves vagyok)

Légyszíves írjátok le tapasztalataitokat!😊



2021. nov. 14. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

én szeretem. szivároghat, ezért ajánlott eleinte betéttel kombinálva használni, amig megtanulod megfelelően felhelyezni. hétvégén vagy amikor otthon vagy, érdemes többször nézni figyelni hogy mennyi vér van benne. egyébként 10-12 óráig fent lehet, így munkában sem kell vele foglalkozni.

mivel vákum keletkezik mikor felhelyezed, elviekben nem mozdulhat el, ahogyan a tampon sem nagyon szokott mozdulni, annyi hogy az ugyebár azért nem mozdul mert megdagad.


a méret általában rá van írva az adott tipusra hogy mekkorát ajánlanak. megvan hogy magasság szerint mekkora, szültel e v sem, milyen "hosszú" a hüvely.


hormonmentes Jankának van videója róla, ajánlom nézd meg.

[link]

2021. nov. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

20 évesen kezdtem el használni, eleinte betéttel együtt. Nagyon szeretem, mert sokkal kényelmesebb, mint a tampon és a betét, ráadásul kevesebbet kell foglalkozni vele. Ha jól választasz méretet, nem lehet érezni, hogy bent van, és nem lóg ki. Én sportoláshoz is hordom, és még soha nem folyt ki. Ha túlzottan megtelik, vagy rosszul helyezed fel, akkor szivároghat, de ha az edzés előtt ki tudod üríteni, akkor nem fog baleset érni.


Mivel eléggé drága egy kehely, alaposan gondold át, hogy milyet vásárolsz. Különböző hosszúságú, szélességű és keménységű kelyhek vannak a piacon. Érdemes utána nézni, lemérni a hüvelyed hosszát és ez alapján választani. Sajnos sok cég leegyszerűsíti a választást az alapján, hogy szültél-e már hüvelyi úton, de mivel mindenkinek más a mérete, érzékenysége és a vérzés mennyisége, nem lehet egyetlen szempont alapján választani. Elsőre azt ajánlom, hogy hacsak nincs a méhszájad nagyon alacsonyan, vagy nem vagy extra érzékeny odalent, egy közepes hosszúságú, közepes keménységű kelyhet válassz. Ha már használod, érezni fogod, hogy mitől lenne még kényelmesebb, és beszerezhetsz egy hozzád még jobban illőt. Mindenképpen orvosi szilikont válassz, és használj síkosítót, főként az elején. Ettől kevésbé kellemetlen a felhelyezés, és könnyebben kinyílik a kehely. Az első hónapokban legyen nálad betét a biztonság kedvéért. De nem kell aggódnod, nagyon gyorsan meg lehet tanulni a használatát, és ha jól választottál, nagyon kényelmes.

2021. nov. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem gusztustalan, aminek ki kell jönnie annak ki kell jönnie.

Nem berohadnia, meg felszívódnia a nyálkahárnyán keresztül..


Nejlonzacskóba csirkemájat a napon hagyni jó ötlet?

Na ez a kehely is ugyanolyan ötlet!

2021. nov. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként meg számomra hihetetlen, hogy egyazon napon alig negyedóra eltéréssel pont két olyan nő is válaszolt aki ilyesmit használ. Előző voltam.
2021. nov. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok. a második hozzászólást nem én írtam.. szóval úgy tűnik mégis van ilyen 😁

egyébként meg nem rohad be, szívódik fel semmi... az orvosi szilikon tartja magában, és mivel vakum van, nem éri levegő, még csak barnulni sem kezd, piros színű amikor kiveszed a kelyhet.

gusztustalan e.. nem hinném. a tampon is tiszta vér amikor kiveszed és a betét is. szóval egyáltalán nem gusztustalanabb azoknál.

2021. nov. 18. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos a menstruáció így is úgy is gusztustalan. Nekem személy szerint kevésbé kellemetlen a vért naponta kétszer látni teljesen friss állapotában, mint egész nap benne ülni, majd a kukába dobni. De megértem, ha más nem így gondolja.


De ha érdekel a téma, ajánlom, hogy olvass utána egy kicsit. A vér nem érintkezik a nyálkahártyával, hiszen a gravitáció miatt a kehelybe kerül. Mivel nem éri levegő, nem kezd el bomlani sem. Olyan állapotban marad, mintha még a méhben lenne. A menstruációs vér sokkal sűrűbb, és a mennyisége sokkal kevesebb, mint gondolnánk, tehát amíg a kehely nincs tele, nem lötyög, nem folyik ki.

2021. nov. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezt az undorító dolgot én sem értem, ugyan az, ahogy az előttem lévő is írta. Én alapból olyan vagyok, hogy nagyon undorodom a vértől, meg a hasonló folyadékoktól xD. Én amikor elkezdtem menstruálni legszívesebben hazmat suitba cseréltem volna betétet, már úgy ahogy megszoktam, nem oszt nem szoroz a kehely. De legalább környezetkímélő, és mivel át akarok állni low waste életmódra, elengedhetetlennek tartom a kelyhet! 😊
2021. nov. 19. 08:06
 8/9 anonim válasza:
100%
Ma próbáltam először és soha többet tampon! Sokkal kevesebbet kell figyelnem hogy ugyan átázok e. Suliban volt hogy 45 perc alatt átázott a tampon, ez több órát is kibír. Nem kényelmetlen bár még gyakorolnom kell felhelyezni. Nekem S- méretű van (nemtudom hogyan meretezik) 15ml-ig van jelölve viszont akar 25-öt is siman elbír. Szerencsere nekem nem szivárog, ráadásul nem kell minden hónapban tampont vennem. Nekem az is fontos hogy ez nem szaritja ki a huvelyem, nem okoz fájdalmat és a legfontosabb hogy sokkal környezetkímélőbb. Féltem tole viszont nagyon kellemeset csalodtam
2021. nov. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
A 3-as valaszolnak írnám. Ameddig a tampon a huvelyedben a nyalkahartyaval érintkezik addig az ebben összegyűlt ver abszolút nem er hozzad, hiszen a szilikon tartja magában (akar egy pohárban a víz). Nem szivodik fel semmi és olyan gyakran urited amilyen gyakran gondolod. Valamint ebből nem ázik ki semmi vegyszer vagy bármi egyéb ami egy tampon készitése során a termekbe kerülhet.
2021. nov. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!