Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Koronavirus vakcina ,olyan...

Koronavirus vakcina ,olyan nőnek aki még nem szült gyereket ,idővel mennyi esélye van annak hogy valami probléma lenne evvel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ugy gondoltam hogy húzom ezt a vakcina dolgot addig amig lehet .. Viszont jönnek az ünnepek mindenki sürög forog bulit terveznek .. én pedig rosszul erzem magam hogy mindenbol kimaradok ,mert nem vagyok beoltva .. Az orosz vakcinàrol gondolkodok . Esetleg tapasztalatok?
2021. dec. 1. 22:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt senki sem tudja neked megmondani.
2021. dec. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ez az eggyetlen félelmem ezzel kapcsolatban..
2021. dec. 1. 22:18
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az oroszon gyakorlatilag már hiába gondolkodsz, merthogy elfogyott és nem is terveznek rendelni.
2021. dec. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%
Senki nem látja a jövőt. Bár én biztosan nem oltatom be magam, jobban félek az esetleges jövőbeli mellékhatásoktól mint, az omikrontól.
2021. dec. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
49%
Az oltástól felesleges félni, felnőttként már rengetegen túl vagy minden probléma nélkül. Ha a hagyományos technológia számodra megbízható, mint az összes gyermekkori oltásod, akkor Sinopharm.
2021. dec. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%

"Az oltástól felesleges félni, felnőttként már rengetegen túl vagy"

Csak nem kisérleti stádiumban lévőkön.

Itt lemaradt a tesztelészi időszak, ezért sem ad rá garanciát a gyártó.

2021. dec. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Hogy miért kavarja meg a nők egy részének a menstruációját, jelenleg kutatják.

Egyenlőre ezt nem hozták összefüggésbe bármiféle termékenységi problémával.


Viszont maga a vírus is okoz ilyet.

2021. dec. 2. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%
Ezen az oldalon olvastam,hogy a vakcina semmi bajt nem okozott szüléskor,terhesség alatt sem neki,sem a babának. Azt is sirták,hogy vakcina után rögtön,teherbe esett. Kevés példa van, hogy oltás miatt,elvetélt,vagy teherbe sem tud esni.
2021. dec. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%
Én is ettől félek, ezért várok még vele.
2021. dec. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

Nem vagyok se oltáspárti, sem oltásellenes, nincs bizniszem a rá/lebeszélésben. Én szoptattam a nagyobbikat, mikor megkaptam az oltást (pfizer), mert a nőgyógyász és a háziorvos is tudta, hogy akarunk még egy babát, és akkor még a kismamák körében elég durva szövődmények voltak, sok volt a beteg közülük, koraszülések, intenzív ápolás, stb. Én bevállaltam az oltást akkor, NEKEM semmi mellékhatása nem volt az alapokon kívül (karfájdalom, 1 nap influenza-szerű tünetek, stb). Ettől függetlenül tartottam tőke, hogy okoz-e gondot. A 2. oltás után 2 hónappal pozitívat teszteltem, 25 hetes vagyok, amennyire tudjuk, minden oké a babával.

Testvérem utánam 1-2 hónappal beoltatta magát (szintén pfizer), neki fel is borította tudtommal a ciklusát valamelyest, illetve durva hámelváltozás jelentkezett a gáti tájékán tőle. Tudtommal hamar rendbejött. Jelenleg ő is terhes, elvileg náluk is minden ok.


Lehetnek mellékhatások, sajnos nem tudni, kinél mit hoz ki. Nekem anno a szülésznőm azt mondta, meddőséget nem okoz, de nyilván, ő is honnan tudná biztosra. Nálunk mindenesetre ilyen probléma nem jelentkezett.

Mindenkinek mérlegelnie kell a kockázatot, amit az oltás és maga a vírus hordozhat (persze úgy nehéz, hogy kevés az infó mindkettőről). Én nem bántam meg az oltást, akkor eléggé megijedtem a történésektől, és nyugodtabban vágtam így bele a terhességbe.

2021. dec. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!