Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan tudnék felkészülni a...

Hogyan tudnék felkészülni a rákszűrésre?

Figyelt kérdés

Nagyon érzékeny téma nálam (több okból adódóan) az intimitás/mezítelenség, és abban a bizonyos székben történő kiszolgáltatottság szörnyen ront a helyzeten.

Az első rákszűréses tapasztalatom szörnyű volt, viszont vizsgálat nélkül nem írják fel a gyógyszerem, így muszáj.

Foggalmam sincs, mit tehetnék, hogy felkészítse magam, ugyanis a gondolattól is rámtör a teljes pánik.

Előre is köszönöm a megértő, segítőkész válaszokat!



2022. jan. 10. 21:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Össze szorítod a fogad és mész.Én is utálom,de ez van.Gondolj arra,hogy a dokinak ez rutin.
2022. jan. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem csak szimpla utálatról van szó.
2022. jan. 10. 21:27
 3/15 anonim ***** válasza:
29%

Ez egy névtelen oldal! Igen, mindenkinek rossz, gyűlölt a vizsgálat. Úgy tudunk segíteni, ha megmondod, hogy mi a te speciális problémád. Az sem ártana, ha elmondanád, hogy mi volt szörnyű az előző vizsgálaton.

Már azt sem értem, hogy miért kell rákszűrésre menned, háziorvosnak elég a szakorvosi javaslat.

2022. jan. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

-a fogamzásgátló felírásához szükséges


-szexuális élet terén értek traumák (ebbe nem mennék bele), amik erősen nehezítik a mezítelenséget valamint testi érintkezést számomra


-az első vizsgálatomnál a kacsa jéghideg volt, olyan erősen helyezte belém a doktornő, hogy utána véreztem is, az aszisztense úgy járkált be, mintha ott sem lennék (látott mindent), és szörnyen lekezelőek voltak

2022. jan. 10. 22:58
 5/15 anonim ***** válasza:
21%

1. Nem szükséges, a rákszűrés nem kötelező vizsgálat. Háziorvos felírja, vagy nőgyógyász, ha ezt kéred.

2. Ez nem a kérdés tárgya, de remélem rendszeresen jársz pszichológushoz.

3. Nem a kacsától véreztél, hanem a mintavételtől, mindenkivel előfordul. Ha elmondtad volna a problémádat, akkor figyelembe vették volna, erre való a magánrendelés.

2022. jan. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Te most tényleg ellenkezni akarsz azzal, amit az orvosom mondott? (Ráadásul 2 is.) Magyarországon a legtöbb helyen kötelező a vérvétel mellett.


Nem, de ha megadatik az anyagi háttér, szeretnék.


Magánrendelés volt. Elmondtam, leszarták (már elnézést). És éreztem, ahogy felsérti belül az eszköz...nem a barna folyásról beszélek.


Ne akard megmagyarázni, amit én éltem át. Nem erről szólt a kérdésem.

2022. jan. 10. 23:31
 7/15 anonim ***** válasza:
14%

Milyen orvosok, bőrgyógyász és szemész? Magyarországon élek, és nem kötelező, a vérvétel meg végképp nem, sőt külön kell kérni 90%-ban.

A pszichológus lenne a normális életed alapja, nagyon fontos!

Nem akarom megmagyarázni mit éltél át, de ha így viselkedtek, akkor nagyon rossz helyre mentél, ennél jobb ellátást kapsz TB alapon.

2022. jan. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
44%
Ha enyire bunkó volt a doki és kellemetlen a vizsgálat,miért nem váltasz dokit.Én meg ezt nem értem.Én a rákszűrést konkrétan meg sem érzem.
2022. jan. 11. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#7 Nem vagy képben. Már ne haragudj.
2022. jan. 11. 11:16
 10/15 A kérdező kommentje:
#8 Ennyire nem értitek a kérdést? Váltottam dokit, de ez irreleváns...ugyanúgy elkap a pánik, még, ha csak rá gondolok is.
2022. jan. 11. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!