Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan tudnék felkészülni a...

Hogyan tudnék felkészülni a rákszűrésre?

Figyelt kérdés

Nagyon érzékeny téma nálam (több okból adódóan) az intimitás/mezítelenség, és abban a bizonyos székben történő kiszolgáltatottság szörnyen ront a helyzeten.

Az első rákszűréses tapasztalatom szörnyű volt, viszont vizsgálat nélkül nem írják fel a gyógyszerem, így muszáj.

Foggalmam sincs, mit tehetnék, hogy felkészítse magam, ugyanis a gondolattól is rámtör a teljes pánik.

Előre is köszönöm a megértő, segítőkész válaszokat!



2022. jan. 10. 21:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
52%

Nem mész szűrésre, és nem lesz problémád. Van más fogamzásgátló módszer is. Az tévhit, hogy minden nő katonás fegyelemmel, rendszeresen jár. Mert nem így van.

A kérdésből ítélve fiatal lehetsz; különösebben nem fenyegetnek a tipikus nőgyógy. betegségek. Majd, ha a korod miatt aktuális lesz, vagy szülni akarsz, akkor mész.

Szóval, nyugodtan megkímélheted magad. Nem Te leszel az egyetlen, aki nem jár.

2022. jan. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

A fogamzásgátlónak számos más előnye is van/lehet, én is azért kezdtem el szedni. Nem tudom nélkülözni, amíg más megoldás nincsen. Orvosváltás miatt ragaszkodott a doktornő a rákszűréshez, így muszáj. A szülés nem fenyeget, ugyanis nem akarok gyermeket. Valamint...Nem, nem tinilány vagyok. Kis illemet, modort tanulhatnál.


Már megbántam, hogy kiírtam a kérdést.

2022. jan. 11. 16:18
 13/15 anonim ***** válasza:
79%

12

Elnézést kérek, nem akartalak megbántani a korodat illetően. A kérdésből gondoltam - tévesen.

Továbbra is fenntartom, hogy a szűrés elkerülhető; egyszerűen jelzed a doktornőnek, hogy nem szeretnéd a vizsgálatot. A laboreredmény alapján is tud felírni. 11-es vagyok.

2022. jan. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 mursi ***** válasza:
22%
A méhnyakrákszűrés érted van, de nem kötelező igénybe venni, ám ha nem működsz együtt a gyógyítóval, akkor nem biztos, hogy ellát gyógyszerrel, amit viszont te szeretnél. Figyelembe kell venni, hogy nem a sarki kisboltba mész be és nem egy árufeltöltőt pattogtatsz. Ja, és amióta eeszt van, minden leírt szó rólad látható egész életedben, mindenhol, aki jogosan belenéz a kórtörténetedben. Ha elkezdesz fenyegetőzni, akkor letöltendő szabadságvesztés. Úgyhogy hajrá, jók az esélyeid, ha át akarod erőszakolni a nézeteidet, akaratodat azokon, akik minimum születésed óta ebből élnek, akik több méter könyvet megtanultak, hogy téged elláthassanak, akik azért élnek és covid alatt szép számmal halnak, hogy neked egészséged legyen...
2022. jan. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
46%

14

Nem kell túldimenzionálni ezt az egészet. A szűrés elkerülhető. Elmegy magánrendelésre, ott más a helyzet. A pénzéért "meg fogja érteni" az orvos, hogy nem szeretne vizsgálatot. Plusz az eeszt-be sem kerül be, annyit kell csak mondani, hogy nincs taj kártyája. (Mert tényleg nincs mindenkinek!)

Szóval, túl van az egész reagálva. Ismerőeim 5-8-15 éve nem voltak szűrésen, és köszönik, jól vannak.

A magasztos gondolatok az orvosokról és egészséügyről pedig túlzóak: államiban gyakorlatilag megszűnt a gyógyító tevékenység. Anyukám évek óta vár egy rutinnak számító műtétre, de folyton elhalasztják. A körzeti orvost pedig gyakorlatilag nem lehet elérni. Szóval, hagyjuk...

2022. jan. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!