Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lehet abba hagyni egy...

Hogyan lehet abba hagyni egy fogamzásgátló szedését orvos segítsége nélkül?

Figyelt kérdés

4 hónapja szedek fogamzásgátlót, mert ezt találta megoldásnak a nőgyógyászom, a menstruációs görcseim enyhítésére, mert amikor megjött 1 hétig csak fekvésre voltam képes. Nem segített egy fájdalom csillapító sem.

Aztán elkezdtem szedni azóta minden hónapban amikor megkellene jöjjön, kezelhetetlen hisztis vagyok. Nem tudok kontrollálni az érzéseimet, nagyon durván összeveszek mindenkivel aztán sírok, hogy mindent elbasztam. Ez egy hétig folyamatosan így megy.

Kezdem unni, ráadásul a szedés óta nagyon büdös a folyásom is, mintha döglődne egy hal a bugyimban. Elég frusztráló, amikor kicsit szét rakom a lábam és arcon csap az a szag.

Szóval hogyan oldhatnám meg? Az orvos azt mondta, hogy nem szabad abba hagynom, mert még nem állt be. De én nem szeretném folytatni.17l


2022. jan. 12. 06:50
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Vegig szeded az adott levelet es aztan nem kezded el az ujat, ennyi. Kulonosebb orvosi segitseget nem igenyel.

Viszont nyilvanvaloan valamilyen fertozesed van, ezzel mindenkeppen menj orvoshoz.

2022. jan. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
18%

Erősen kétlem, hogy a fogamzásgátlótól volnál hisztis, mivel ezek a mai bogyók már olyan minimális hormontartalommal bírnak, hogy ilyesmit nem okoznak. A 4 hónap meg valóban nem nagy idő még a szedésében.

Az eredeti problémádra amúgy nem valószínű, hogy a fogamzásgátló a jó megoldás, de egy rendes magándokihoz kellene elmenni, ha valóban helyre szeretnél jönni. A hisztirohamaidat is inkább ez okozhatja még mindig, gondolom a hormonjaiddal van gond, illetve endometriózis szerepelne még a tippjeim között.

A döglötthalas büdös nuni viszont egyértelműen fertőzés, ahogyan az első válaszoló is írta, ezt kikezelni csak orvos tudja.

2022. jan. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
39%

Vegig szeded a levelet es a következőt nem kezded el aztan anyukaddal kerestek egy masik orvost, lehetőleg aki kepben van pl az endometriózissal mert az ennyire fájdalmas menstruacio nek normalis.

Nekem ugyanekkor kezdődött mint neked, azóta eltelt 12 év, kiderült az endometriózis és ketszer mutottek vele.

2022. jan. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2-es valaszat el se olvasd, ostobasag, ugy ahogy van.

Es igen, keressetek egy normalis orvost, a fertozesed is legyen kikezelve. Fogamzasgatlo nem megoldas a problemakra, raadasul sok mellekhatast is okoz.

2022. jan. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!