Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fertőzés, gyulladás lehet,...

Fertőzés, gyulladás lehet, vagy valami durvább a bal petefészkemmel? Azt érzem, hogy tompán nyom, (még csak fájdalomnak sem nevezném) tovább lent

Figyelt kérdés

a mensim ideje alatt nem éreztem, akkor elnyomta a másik fájdalom :-). A vérképemben a CA-125 tumormarker érték lett nagyon magas, 95 a 35 helyett. (vagy 25 helyett, most nem emlékszem, mi a normális). Ez lehet egy sima gyulladástól?


(régen is hajlamos voltam ott a gyulladásokra, akár kóli baktérium akár felfázás, sajnos...


és már szeretnénk babát, tud valaki valami jó módot, hogy ez megszűnjön???


Köszi!!!


2010. szept. 10. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
hogy hogy néztek tumormarkert? Úgy tudom akkor nézik meg, ha szükséges. De attól, hogy ilyen magas értéket mutatott nem jelenti azt, hogy daganat lenne. Olvastam, hogy van akinek túl magas érték esetén sincs daganata. Lehet, hogy van ott pl. egy ciszta. Voltál nőgyógyásznál? Vizsgáltasd ki magad, majd a doki megszünteti. Ha még nem voltál, akkor nem érdemes ezzel játszani, mert lehet ez bármi. Menj vizsgálatra!
2010. szept. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Voltam igen, de nem emiatt, és akkor látta, hogy PCOS miatt a bal petefészkemen, (pont amelyik most érzékeny) sok sok ciszta van.

Ő csinált CA 125 viszgálatot, mert nem lett babánk már egy éve, tehát meddőségi kivizsgálás féle volt ez, nagyon sok hormont nézett, inzulint, és többek közt ezt is. Meg is lepődött, hogy ilyen magas, ezért újra visszaküldött, hogy megismételjük, milyen lesz most. Ma voltam, szóval még nincs meg az eredmény. No és közben kezdődött, hogy a bal petefészkem érzékeny lett,és jött ez a diszkomfort érzés. Szóval akkor lehet, hogy emiatt a gyulladás miatt lett magas a CA - 125 érték, csak már előbb magas lett, mint hogy éreztem a konkrét érzékenységet???


Köszi.

2010. szept. 10. 15:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem biztos amiatt lett ilyen magas. Mi még nem is érezzük a betegségünk fájdalmát, de a vérképben már kimutatható, hogy nincs rendben. Egy ciszta lehet rosszindulatú is. Ez meg, hogy sok-sok cisztád van, tehát szaporodik nem normális. Valószínünek tartom, hogy el fogják távolítani a cisztákat, vagy legalábbis kérdezd meg a dokitól, hogy nem lenne-e jobb eltávolítani? Ezzel is megelőzve a bajt.
2010. szept. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, megnyugtattál. Jaj, nem olyan sok cisztám van hálistennek, hanem csak azt szerettem volna kifejezni, hogy nem egy különleges, kiveendő nagy cisztát talált ott, hanem a PCO miatt a meg nem repedt néhány tüszőből fakadó pár picit. A PCO-m nem súlyos amúgy, hanem nagyon enyhe. De kösz, hogy írtad, tényleg meg fogom kérdezni, hogy nem kell e azokkal csinálni valamit. Pl. műtét, ilyesmi, vagy gyógyszer...Köszi
2010. szept. 10. 15:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs mit, és sikeres baba gyártást :)
2010. szept. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!