Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A 14 éves kislányom kb 3 éve...

A 14 éves kislányom kb 3 éve menstruál, egy éve állt be neki nagyjából, de a hónapban nem jött meg neki. Normális ez? Vigyem orvoshoz, vagy ne stresszeljek?

Figyelt kérdés

2022. febr. 8. 18:24
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
87%

Senki sem tagadta, csak ha tanultal volna egy ici-pici biológiát, akkor tudnád, hogy az mRNS nem hogy fel évig, de napokig sincs a szervezetedben, mert lebomlik, akinek okozott tünetet, annak oltas utan okozott, nem fél évvel később.

Középiskolás tananyag, csak gondolom általános sulit sem végeztel

2022. febr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
76%
2022. febr. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
73%

Az teljesen normális, hogy néha kimarad egy-egy menzesz, nálam is előfordul pár évente, pedig 44 vagyok, egy tininél meg pláne.


Az viszont nem normális, hogy fájdalmai vannak. Vidd el egy kivizsgálásra! Legjobb esetben vaklárma és elcsesztek egy órát, de lehet az is, hogy gond van.

2022. febr. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Normális, nekem is kimaradt 2-3, nagy ügy.
2022. febr. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
74%

Kedves kérdező! Az oltás és a mostani cikluszavar között eltelt vagy fél év. Nyugodj meg, nem az oltástól van. A covid oltás amúgy pont annyira befolyásolja a ciklust, mint bármi más pl betegség vagy stressz. Mivel a szervezetben történik jó esetben immunreakció, ez előfordulhat, de közvetlenül az oltás után, és időleges. De ez pl a covidon vagy influenzán átesetteknél is előfordulhat. Az egyébként hogy ennyi idősen egy-egy hónap kimarad nem akkora probléma, viszont ha "rendszeresen rendszertelen" lesz, vagy mellé hízás/fogyás társul, akkor az mindenképpen orvosi kompetencia. Ami még fontos lehet -mert ezzel kapcsolatban szoktak néha gondok lenni- a fogamzásgátló tabletta nem megoldás! Addig fel sem szabad írni igazából, ameddig nem rendszeres a ciklus (normális esetben, tehát nem PCOS és hasonlók, hanem serdülőkről beszélünk).

Ezt azért találtam fontosnak megjegyezni, mert sajnos hallottam már sajnos ennek ellentmondó esetet.

2022. febr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
14%
Én nem értem, hogy egy ivarérett 14 éves az miért kislány. És ha egy felnőtt nő kérdezi ezt, miért van ennyire elveszve a női ciklus tekintetében? Egyetlen kimaradt menstruációról komolyan a gyakorin ír ki kérdést egy felelős anyuka? Mintha a világ vége lenne? Nem hiszem.
2022. febr. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 mursi ***** válasza:
32%
szerintem érdemes a "kályhától" elindulni és csinálni a "kislánynak" egy terhességi tesztet...
2022. márc. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, egy hetet késett neki, de azóta minden rendben van
2022. márc. 12. 18:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!