Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Folyamatos vizelési inger...

Folyamatos vizelési inger mitől lehet?

Figyelt kérdés

Egészen kicsi korom óta az a bajom, hogy állandóan pisilnem kell. Akkor még senki nem tulajdonított neki nagy jelentőséget, vizsgálatokon (labor, vizelet, vér, stb.) nem derült ki semmi.

Viszont egyre inkább zavaró az egész. Volt, hogy reggel indulás előtt 8x voltam wc-n. Legtöbbször tényleg jön is, bár néha elég kevés. Van, hogy rögtön azután kell, hogy felálltam a wc-ről.

Leszoktam már mindenféle üdítőről, kávéról, teáról de a sima víztől is ugyanez van.

Barátnőkkel se tudok sehova beülni meginni valamit, vagy egy buliban jól érezni magam, mert egy pohár bármi után előjön az egész.

Valaki tudja mitől lehet? Vagy akinek volt ilyesmi gondja, mi oldotta meg?

18/l


2022. márc. 2. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Záróizom gyengeség, ezen az gátizomtorna segíthet. Lehet anatómiai rendellenesség is, meg különböző betegségek, de mivel neked kicsi korod óta tart, valószínűleg nem az okozza. Egy jó nőgyógyász kivizsgálja, ha elmész hozzá.
2022. márc. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
1-es Húgyúti problémát mióta vizsgál nőgyógyász? Urológushoz menj el, lehet, hogy túl kicsi a hólyagod, de az, inkább pszichológiai probléma, hogy indulás előtt 8x pisilsz, csak azért van, mert biztosra akarsz menni, hogy út közben ne kelljen. Az is lehet, hogy semmi bajod, én is ilyen állandóan járkálós vagyok, sehova nem indulok el pisilés nélkül, ha tudom, hogy lesz lehetőségem nem is kell.
2022. márc. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
Azóta, mióta a női húgyúti problémák a nőgyógyászat és urológia határterületét képezi.
2022. márc. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

3-as, ez nem így van, ugyanis a kettőnek semmi köze egymáshoz!


A nőgyógyász nem fogja megnézni a húgyutaidat, mert nem az a dolga ;)

2022. márc. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A szülész-nőgyógyászati szakvizsga anyagát képezi az inkontinencia is. Egyrészt az anatómiai közelség miatt, másrészt szülési sérülések sokszor okozhatnak ilyen jellegű panaszokat, és ösztrogénhiány is állhat a háttérben (ez meg már nyilván az endokrinológiával határos), valamint méheltávolítás után is előfordulhat (ezt meg nőgyógyászok végzik és hozzájuk is fog kontrollra járni a beteg). Az orvostudomány nem úgy működik, hogy valami feltétlenül csak egy szakorvos hatásköre, az egyetemen mindent megtanulnak és sok az átfedés a szakmák között. A terápia pedig súlyos esetben műtéti, amit végezhetnek hüvelyi feltárásból is, ami szintén nőgyógyászati kompetencia (is).

Ha nem tudsz valamit, ne pontozd le azt, aki meg tudja.

2022. márc. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tessék: "További vizsgálatok szükségessége esetén nagy valószínűséggel az inkontinencia kezelésében jártas urológus vagy nőgyógyász szakorvoshoz utalja Önt be háziorvosa."

[link]


Bocsi, kérdező, csak nem bírom, amikor azt hiszik, értenek egy témához, de nem. Nálad nyilván nem merülnek fel azok a súlyosabb kórképek, amiket felsoroltam. Ezért írtam, hogy egy jó nőgyógyász kivizsgálja, mert persze nem mind feltétlenül jártasak a témában. Neten vagy telefonon utána kell kérdezni először.

2022. márc. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-6 Ez szuper, hogy találtál egy ilyen cikket hogy igazold magad, csakhogy a kérdezőnek nincs vizelettartási problémája. Az ő baja anatómiai, lelki, vagy egyszerűen semmi, ő ilyen.
2022. márc. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem "találtam cikket, hogy igazoljam magam", hanem egész egyszerűen tanultam nőgyógyászatot, és azon belül ezt is. A pszichés inkontinencia is inkontinencia, az anatómiai is. De mindegy, nyilván egy szakértővel van dolgom. :)
2022. márc. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!