Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Honnan jöttél rá, hogy hormoná...

Honnan jöttél rá, hogy hormonális problémàd lehet?

Figyelt kérdés

Egy ideje van pár tünetem amit nem tudok hova tenni.


Kb húszas éveim elején kezdtem észre venni, hogy periodikusan rosszul érzem magam , ingerült leszek, stresszes, szorongó és nagyobb ok nélkül sírok. Évente 3-4 ilyen periódusom volt, de mostanában egyre gyakoribb és úgy érzem nem tudok teljesen kilépni ebből.

Vannak jobb napjaim, de aztán reggel úgy kelek fel, hogy megint semmi sem jó, főként a párommal is bajlódok, nem tett rosszat de a régebbi sérelmeimet hozom fel és élem újra át, úgy érzem nem vagyok elég jó neki .

A menstruációm néha felborul , volt hogy kétszer jött meg egy hónapban de aztán egy darabig jön normálisan. Annyit vettem észre, hogy kevesebb ideig tart és sokkal sötétebb , mint eddig volt.


Okozhat e ilyen gondokat hormonprobléma? Vagy inkább lelki okokat keressek, pl depresszió és szorongás?

Anyukámnak van elég komoly hormonproblémája, lehet örökletes is?25 n


2022. ápr. 25. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amiket az elején írtál, azok inkább lelki problémákra utalnak.

A menstruációs zavarok (főleg, ha nemcsak egyszer fordult elő) utalhatnak hormonproblémákra, vagy más nőgyógyászati problémára. Voltál már ezzel orvosnál? Rájönni nem lehet, csak ha kivizsgálnak és konkrétan kiderül.

2022. ápr. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

kb minden második héten menstruáltam/erős barna folyásom volt (14 napos ciklusok), amikor meg nem ez, akkor hónapokig nem menstruáltam, mindig is pattanásos voltam, de 19 évesen az állkapocsvonalamat, államat hatalmas lila cisztás pattanások lepték el, hullott a hajam (bár ráfogtam, hogy szőkés miatt, azóta már nem szőkítem, de még mindig hullik), állandóan puffadtam, nem lehetett belőni, hogy mitől lehetett, fájt a gyomrom minden egyes nap (ráfogják a refluxra, pedig az annyira enyhe nálam, hogy évekig diagnosztizáni sem tudtak). hőhullámok, idegesség, hangulatváltozások, depresszió, szorongás (ezek szerintem külön is megvannak, de a hormonproblémák ráerősítenek)

végül PCOS-t diagnosztiáltak, de jelenleg a feladás fázisában vagyok, mert a több vizsgálat, MRI, gyógyszerek sem tudják beállítani a ciklusom, minden orovos a másikra mutogat, meg tartja idiótának a másikat :(

2022. ápr. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2, nagyon sajnálom :/ sok mindenben magamra ismertem , nekem is gyakori a hasfájás csak valahogy nem gondoltam hogy ehez kapcsolódhat…hangulatváltozás már nagyon erőteljes nálam :(

Azért az tényleg elszomorító hogy egyik sem tud normális kezelést adni :/

2022. ápr. 25. 18:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem sajnos, főleg férfi nőgyógyászok meg alapból tolták nekem, hogy szüljek gyereket (19 évesen), vagy szedjek fogamzásgátlót. Ennyi volt a nagy tudomány,es amikor mindkettőt elutasítottam, akkor az egyik magán! Orvos még el is kezdett magyarázni, hogy biztos valami vallásfanatikus vagyok. Úgyhogy nem egy végeláthatatlan folyamat az egész, és persze súlyos százezrek már...
2022. ápr. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*úgyhogy egy végeláthatatlan
2022. ápr. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!