Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért OB tampont és/vagy...

Miért OB tampont és/vagy Always betétet használ majdnem mindenki? Jobbak mint az olcsóbbak?

Figyelt kérdés

Akárhányszor szóbakerül a téma barátnőkkel, kolléganőkkel szinte mindig csak ezt a 2 márkát hallom. Vagy visszaolvasva itt a gyk-n is többség ezeket írja.

Én igyekszem általában olcsóbbat venni, így megkérdezem, hogy az Ob tampon és az Always betét tényleg jobb is amennyivel drágább, hogy megéri sokaknak azt venni, vagy más oka van?

Esetleg van még itt olyan, aki más márkát használ?



2022. máj. 1. 09:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a dm-es Jessát használom mindkettőből, szerintem teljesen jók.
2022. máj. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Ob tampon klasszisokkal jobb, mint bármi más (nem jönnek ki szálak belőle a borítás miatt, sokkal jobb nedvszívó, ezért én kb 25%kal kevesebbet használok belőle, jobban is illeszkedik mint pl a tampax nevű szar, ami az ob-vel ellentétben nedvesség hatására hosszában lesz nagyobb, nem szélességre), egyedül a kotex az, ami megközelíti minőségben.


Az always-ot mostanában nem használtam, szóval lehet azóta javult, de annyi műanyagot én még semmiben nem láttam, mint abban, kiütéseim voltak tőle, ráadásul nagyon rossz nedvszívó és büdösnek éreztem magam, amikor azt használtam. Nekem a softelle jött be.

2022. máj. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Én nem érzek különbséget a DM/Rossmann sajátmárkás és az OB/Always között. Szóval mindig a sajátmárkásat szoktam venni, mivel kb. harmadába kerül.
2022. máj. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én Libresse vagy Naturella betétet használok. Always betéteknek van egy furcsa illata, amit utálok. Tamponból én is OB-t. Azért, mert azt kezdtem el tini koromban és bevált. Egyszer sem csalódtam a minőségében.
2022. máj. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mióta nincs Naturella tampon, én is OB-t veszek. Nincs kedvem próbálgatni mást, erről meg tudom, hogy jó.
2022. máj. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Tampont nem használok mert utálom de a tisztasági betétek között az Allways vált be nekem a legjobban vagy még a Carefree a többi nem annyira jó.A Naturella tisztaságija nagyon rossz viszont az eü betétje kiváló.

Eü betétben szinte az összes jó szerintem.

2022. máj. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
19%
Én szárnyas tena-t használok kizárólag.
2022. máj. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Jobb az ob, de annyival nem jobb mint amennyivel drágább, èn is olcsóbb tampont veszek.
2022. máj. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Tamponból csak az OB jött be, sokan leírták már itt előttem az előnyét, ami miatt kb. verhetetlen.

Betétből viszont csakis a Libresse pamutos, illatmentes betétjét tudom elviselni.

2022. máj. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy doboz tampon 700-1500 Ft és nem egy darab venne. Én is sajnálnék próbára kidobni ennyi pénzt olyan dologra amit meg utána nehéz lenne elpasszolni. Így nyilván mindenki marad a bevált dolgoknál.

Betétek közül én is csak az Alwayst használom. Az instant dry nagyon hasznos, rengeteg betét tetején csak rajta marad a vér és folyik mindenfelé, míg ez valóban be is szívja.

Tamponból meg a boltokban nincs is akkora választék, mint betétek terén. Vagy csak én nem vettem észre. OB-t használtam régebben és a méret választék miatt ez volt a legjobb opció. Azzal sose kellett félnem, hogy elszakad a madzagja vagy szivárog.


Az utóbbi 2 évben már csak kelyhet használok tisztasági betéttel, de ha vissza kéne térnem a klasszikus megoldásokhoz csak ezek jöhetnének szóba.

2022. máj. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!