Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Havi 2 menstruációval kapcsola...

Havi 2 menstruációval kapcsolatban tapasztalat?

Figyelt kérdés

2 probléma áll fenn: vagy hónapokig nem menstruálok, vagy 14 napos ciklusaim vannak (2 hetente van vérzés). Mindig is így volt, az elején azt hittem, hogy még nem állt be a ciklus, de már több éve menstruálok. Éves szűrővizsgálatokon minden rendben, a petefészkem policisztás, de a doki szerint a pcos miatt nem lehet ilyen gyakran vérezni, mert akkor pont nem lenne vérzés. Szerinte csak ovulációs vérzés. Szerintem meg nem, mert 5-7 napos rendes vér, nem csak barnázás.

Most már utána akarok járni. Volt tapasztalatotok ebben? Merre induljak?


2022. máj. 3. 09:51
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és persze fogamzásgátlót akart felírni, de én nem szeretném elfedni a tüneteket, meg mesterséges ciklust, hanem az okokat kellene kideríteni
2022. máj. 3. 09:51
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Pajzsmirigy! Tsh, t3, t4, anti tpo-t nézess laborban és egy ultrahang se ártana.
2022. máj. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippet
2022. máj. 3. 10:27
 4/14 anonim ***** válasza:
IR? Nekem az okozott cikluszavart, én 4 hónapig nem menstruáltam.
2022. máj. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is van, csak nálam pont az általában, hogy túl gyakran menstruálok, emiatt nem tudja a doki, hogy mi van. Progeszteronkrémet is használtam, de attól még rosszabb lett a helyzet
2022. máj. 16. 12:58
 6/14 anonim ***** válasza:

Menj el egy jó endokrinológushoz, nézess hormon panelt, abból mindent meg fog tudni nézni a doki. Én dr Balogh Illés Gyulához járok ő pesten rendel magánban.

Esetleg tartod e a mozgást, 160g CH diétát? Mert azok nélkül ez nehézkes.

2022. máj. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mozgást igen, de nekem azt mondták, hogy ez a 160 gramm magyar egzotikum és nem kell mindenkinek így táplálkoznia, meg én vékony vagyok, ezért volt olyan orvos, aki kb elhajtott, hogy ne egyek cukrot és kész (jelzem, mindezt magánban). Húst sem szeretem kifejezetten, a tejtermékeket pedig nem bírja a gyomrom 😀 szóval nem vagyok egyszerű este, úgyhogy bevallom, itt még nem találtam meg a tökéletes megoldást. Illetve az sem nyugtat meg, hogy pl ugyanarra a hormonpanelre 2 különböző orvos, 2 teljesen eltérő dolgot mondott, és az egyik szerint hülye volt a másik, amiért bromocriptint szedetett velem hónapokig😀 és persze jönnek mindig a nődokik a fogamzásgátló tukmálással, az endokrinológusok pedig annak tiltásával. szóval nem egyszerű, de gondolom te is tapasztaltad. Mindenesetre köszönöm a javaslatot, utána nézek a doktor úrnak
2022. máj. 16. 13:13
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem kell fogynom, de február óta már 15kg minusznál tartok, egyébként nekem is azt mondta a dokim, hogy hülyeség a 160g CH illetve az is ha valaki 5x eszik egy nap. Nekem adott egy listát, azon rajta van a tiltott dolgok, illetve azok amiket helyette ehetek.

Azt mondta egyébként akkor egyek amikor éhes vagyok, mert nekem ez a 3 óránként egyek ez sok volt, és így nekem pl jobban megy, de én sem eszek fehér lisztet, rizst, nem eszek reggel gyümölcsöt stb. Inkább azt mondanám, hogy a 160 gramm lazább változatát követem, a fő vonalakat és így jól érzem magam.

Remélem tudtam segíteni. :)

2022. máj. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, igen :) nekem sem megy a napi 5 étkezés, én akkor sokkal rosszabbul voltam amikor ezzel próbálkoztam, meg pánikoltam állandóan amikor úgy jött ki a lépés, hogy nem volt lehetőségem enni.

a makrobiotikus étrenddel kapcsolatban nincs tapsztalatod? most azt nézegetem. illetve neked akkor dietetikus nem segített, hanem te tapasztaltad ki?

2022. máj. 16. 14:39
 10/14 anonim ***** válasza:

Na én erről még nem is hallottam, majd lehet utána olvasok. Nem nem mentem el, feleslegesnek éreztem, sok dietetikussal kapcsolatba olyat olvastam, hogy inkább magamnak olvastam utána a dolgoknak, kiírtam egy füzetbe és ha kérdésem volt onnan néztem. 😊

Ez ismerős én is pánikoltam, hogy uramatyám már 4 órája nem ettem most mi lesz, stb aztán rájöttem hogy nekem néha főleg így nyáron még a 3 étkezés is sok.

2022. máj. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!