Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit gondoltok, mennyi lehet...

Mit gondoltok, mennyi lehet az alternatív menstruációs eszközöket használó nők aránya hazánkban?

Figyelt kérdés

Alternatív ugye a kehely, a mosható betét, és a mensibugyi. De vajon hányan használhatják hazánkban ezeket az eszközöket?

Ki mire tippel úgy %-ban azon nőket tekintve akik menstruálnak? Vagy mondjuk 1000 nőre számolva mennyi kelyhező/moshatózó lehet? Mit gondoltok?

Ti mennyit ismertek körülbelül, a környezetetekben?



2022. máj. 8. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez valahol 5-8% között lehet.
2022. máj. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
Gimi 3-ba járok, pár hónapja valami révén előkerült a téma a korunkben. Senki sem használ ilyet. Véleményem: vesződjön a fene. Maradok a sima eldobható betétnél
2022. máj. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Azért szomorú, hogy gimnáziumban ezt nem tartják fontosnak. Én fősulis vagyok és a legtöbb ismerősöm kehelyt használ, legtöbben pont természetvédelem miatt.
2022. máj. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
Pedig városi szinten az egyik első gimi a toplistán... Rengetegen jutnak innen be SOTE, BME stb helyekre.
2022. máj. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Attól, hogy jó gimi, még szégyen, hogy téma szintjén sem merül fel, hogy bármit tenni kellene a környezetért. Környezetvédelmi okokból sokkal jobb és szerintem az is előnye, hogy nem érintkezel egy csomó vegyszerrel, ami az eldobható termékekben van.
2022. máj. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%

5: ezt most úgy mondod mintha bakfigyet hánynánk az környezetre és unalmunkban fáradt olajat burogatnánk a Dunába, télen meg szeméttel fűtenénk. Csupán a menzeszre irányult a véleményem illetve véleményünk, hogy nem itt akarjuk megfogni a dolgokat.


Azt gondolom a menzesz az pont az egyik legkevésbé hatékony terület ahol a szemetet meg lehet fogni. Nagyobb a gond itt:


- fogkrémek külső papír doboza

- PET palackok. És én nem a szelektív kukát látom megoldásnak, hanem ha betétdíjasok lennének az üdítők: avagy a palackokat ahogy vannak kimossák és újratöltik. Vagy még jobb: boltokban nem palackostul hanem automatákból lehetne tölteni. Jóllehet ez felvet némi feladatot a mostani logisztika átrendezésében (hogyan jut oda a boltba).

- Rengeteg olyan dolgot látok a boltokban amiket legalább két, ha nem háromszor akkora csomagolásban is el lehetne adni, nem romlanak. Én pl a fél literes üdítőket nem is árusítanám, kezdődjön mondjuk 2 litertől (vagy nagy adót tennék a kicsikre). 3 decis alu üdítők dettó.

- miért kisebb az adó a régi járművekre mint az újakra?

2022. máj. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

Míg a másik hárommal egyetértek, az elsővel nem. A szennyeződés mentes papír pont elég könnyen újrahasznosítható, míg a véres betét tele műanyaggal nem, de még a külső műanyag borítása sem, mert azért azt nem szokás szelektíven gyűjteni. A másik része, hogy fogkrémből elhasznál az ember kb. havi 1 dobozt, betét/tamponból meg 15-20-at.


Egyébként szerintem tényleg érdemes kipróbálni egy-egy alternatív terméket, számomra még kényelmesebbek is. Már az is segíthet a környezeten, ha felváltva használod. Pl. erős napokon, vagy ha tudod, hogy utazol, nehéz mosni, akkor eldobható termék, de gyenge, vagy otthon/kényelmes helyen töltött napokon mensi bugyi/kehely.

2022. máj. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem egyre többen lesznek és ez nagyon jó irány, mert nagyon nagy mennyiségű szeméttel jár a menstruáció. Persze aki nem bírja, az használja a hagyományos eszközöket, de szerintem egy próbát megér. Én kelyhet használok és sokkal könnyebb az életem azóta és kevesebbe is kerül hosszútávon. Láttam a boltban, hogy már kétszer annyiba kerül az OB, mint korábban, nem bánom, hogy nem kell rá költenem.
2022. máj. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!