Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szedtek fogamzásgátló tablettát?

Szedtek fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és most fogom elkezdeni. Az orvos bármiféle vizsgálat nélkül írt fel nekem Roxanelle tablettát, viszont nekem volt régen aurás migrénem párszor, amit említettem is neki de ezzel nem foglalkozott, ma láttam a betegtájékoztatón, ha volt akkor ne szedjem.

Tanácstalan vagyok ez miatt, mert RETTEGEK a trombózistól.

Ti mit tennétek a helyemben?


2022. máj. 22. 12:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben én elmennék egy másik dokihoz, és ragaszkodnék hozzá, hogy csináltassa meg a vizsgálatokat, amiket javasolnak (már nem emlékszem, pontosan mi kell, régen szedtem, laborba kellett menni, az biztos).
2022. máj. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ehhez nem kell semmilyen vizsgálat. Aurás migrén kontraindikáció, nem szabad szedni és kész. Szedjél ösztrogénmentes minipill tablettát vagy védekezz máshogy.
2022. máj. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor a minipill ilyenkor biztonságos?
2022. máj. 22. 16:00
 4/12 anonim ***** válasza:
Az igen. Az nem fokozza a thrombosiskockázatot. De a Roxanelle nem minipill.
2022. máj. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
én kerülök bármiféle tablettát. amióta azt hallottam hogy kb mindegyiknek van valami mellékhatása és előbb-utóbb mindegyikben találnak valamit ami miatt kivezetik...
2022. máj. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De akkor az orvos hogy hogy felírta? Ennyire leszarják az emvert vagy csak mégis szedhetem? (Jövőhéten beszélek vele)
2022. máj. 27. 07:17
 7/12 A kérdező kommentje:
embert*
2022. máj. 27. 07:18
 8/12 anonim ***** válasza:

Mikor nem szabad szednie a Roxanelle filmtablettát

Nem szabad szednie a Roxanelle-t, ha az alább felsorolt állapotok valamelyike fennáll Önnél. Tájékoztassa a kezelőorvosát, ha az alábbi állapotok bármelyike fennáll Önnél. Kezelőorvosa megbeszéli Önnel, hogy melyik születésszabályozó módszer lenne megfelelőbb az Ön számára.

- ha Önnek vérrög van (vagy valaha volt) a lábszárának (mélyvénás trombózis, MVT), tüdejének (tüdőembólia, TE) vagy más szervének vérerében;

- ha tudomása van arról, hogy véralvadási zavarban szenved - például protein C-hiány, protein S-hiány, antithrombin III-hiány, Faktor V Leiden mutáció vagy antifoszfolipid antitestek;

- ha Önnél műtéti beavatkozást szükséges végezni vagy hosszú ideig fekvőbeteg (lásd a "Vérrögök" pontot)

- ha valaha volt szívrohama vagy szélütése (sztrók);

- ha Önnek angina pektórisza (ez egy olyan állapot, ami súlyos mellkasi fájdalommal jár, és a szívroham első jele lehet) vagy az agyi véráramlás átmeneti zavara (TIA - tranziens iszkémiás attak) áll fenn (vagy valaha fennállt);

- ha az alábbi betegségek bármelyikében szenved, amelyek fokozhatják az artériás vérrögök kialakulásának kockázatát:

- súlyos cukorbetegség, amely érkárosodással jár

- nagyon magas vérnyomás

- nagyon magas vérzsírszint (koleszterin vagy triglicerid)

- hiperhomociszteinémia néven ismert állapot

- ha Önnek "aurával járó migrén" típusú migrénje van (vagy valaha volt);

- ha májbetegsége van (vagy volt korábban), és a májfunkciós értékei még nem normalizálódtak.

- ha a veséi nem működnek megfelelően (veseelégtelenség).

- ha májdaganata van vagy volt korábban.

- ha emlődaganata vagy a nemi szerveket érintő daganata van (vagy volt korábban), vagy ennek gyanúja áll fenn Önnél.

- ha tisztázatlan eredetű hüvelyi vérzése van.

- ha allergiás a drospirenonra vagy az etinilösztradiolra, vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére. Ez viszketést, bőrkiütést vagy duzzadást okozhat.


Betegtájékoztató….

2022. máj. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Utolsó.

Igen, pontosan innen jöttem rá, hogy nekem nem lehet. Csak nem értem, hogy miért írta fel az orvos ennek tudatában.

2022. máj. 27. 15:35
 10/12 xp ali ***** válasza:
Én nem. De az asszony sem. 18 évesen nem szokott trombózis lenni, de csináltass 1 d-dimert időnként és kiderül, h kell-e félned tőle. És igyál elég folyadékot, minimum napi 1,5l vizet egy átlagos nem megterhelő és nem túl meleg napon. A többi plusz folyadékkal, amit megiszol emellett, elég lesz. A migrénre nem tudok okosat mondani.
2022. jún. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!