Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akik rendszertelen menstruáció...

Akik rendszertelen menstruációra fogamzásgátló tablettát szedtek, majd később abbahagyták, milyen lett a ciklusuk a tabletta abbahagyása után?

Figyelt kérdés
Mennyire volt rendszertelen előtte? Milyen lett utána?
2015. okt. 31. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Egyáltalán nem lett ciklusom utána. Nem a megfelelő okot kezelte (sőt, ezzel nem is kezelt semmit, csak félrekezelt). A PCOS és IR volt az oka, valamint pajzsmirigy alulműködés, de erre nem vette a fáradtságot, hogy kivizsgáljon. Soha semmilyen esetben nem szednék fogamzásgátlót rendszertelen ciklusra, mert megtanultam, hogy ez nem megoldás. Az OKOT kell keresni, nem elfedni a tünetet!


Azóta korrekt 3-as kezeléssel 2 gyerekem született. De ha az előző orvosnál maradok, ma sincs gyerekünk.

2015. okt. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
Igaz én nem a rendszertelen menstruáció miatt kezdtem el fogamzásgátlót szedni, de eléggé rendszertelen volt nekem. 28-38nap között jött meg, de olyan is volt, hogy kimaradt egy hónap. Egy évig szedtem a gyógyszert és rendszeres maradt 3 hónapig. Utánna teherbe estem. :)
2015. okt. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Rendszertelenre tilos lenne szedni. Nem arra van.

A rendszerest is tönkre vághatja. Nekem megtette. Nem jött meg fél évig, s még egy év volt mire helyrejött.

2015. okt. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nekem is ugyanaz a véleményem, mint nektek, de most nem véleményt szeretnék erről a "kezelési" módról, hanem olyanok válaszát várom, akik rendszertelen ciklussal kezdték el szedni, majd abbahagyták.

Mindenkinek köszönöm a választ, főleg az első kettő válaszadónak, de várom még több nő tapasztalatát is!

2015. okt. 31. 11:59
 5/10 anonim válasza:
Nekem soha nem volt pontos, olyan 30-35 napos volt gyógyszer előtt. Mikor abbahagytam, 48-50-55 napos ciklusaim lettek. Mindhárom terhességem előtt így volt. Most már nem szeretnénk több babát, így szedem a gyógyszert, és így legalább vmi rendszer is van a menstruációmban...
2015. okt. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Részben emiatt kezdtem el szedni a tablettát, 7 évig szedtem, utána babát szerettünk volna így abbahagytam. Ugyanolyan rendszertelen volt a ciklusom mint előtte :) Szerencsére 6 hónap alatt összejött a baba, hamarosan a következő baba is, és így 2 szülés után az első 4 ciklusom napra pontosan 28 nap volt, de megint elkezdett összekavarodni, így megint írattam tablettát (szintén nem csak a ciklus miatt). Szóval nálam csak addig volt rendszeres amíg szedtem a tablettát.
2015. okt. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
6-os vagyok, 25-45 naposak voltak a ciklusaim, nem is tudták így megállapítani hogy mikor fogant a baba, csak UH-gal. De azzal napra pontosan :)
2015. okt. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előtte évente egyszer menstrualtam, de én fogamzásgátló mellett sem menstrualtam minden hónapban, de azért évi 8-10-szer igen. Miután abbahagytam, nem is jött meg többet, de fél év múlva egyszerűen teherbeestem (lehet, hogy előbb is sikerült volna, de akkor még használtunk óvszert). Szülés után szörnyen kusza lett újra a ciklusom, idén pl kétszer jött meg, az első három hónapig tartott, a második már negyedik hónapja tart... Most megint fogamzásgátlót kaptam, hátha az rendet tesz végre. Megvan az oka a kuszaságnak, de ami még megoldás lenne, az nem fogamzóképes korú nőknél alkalmazzák, aki még szeretne gyereket.
2015. okt. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én rendszertelen és kelleténél hosszabb ciklusra szedtem. Volt hogy egy hónapig menstruáltam, elmúlt, majd rá egy hétre újra megjött de ezúttal 2 hétig tartott, volt hogy csak 3 napos volt a szünet és hasonló szituációk.


Fél évig szedtem fogamzásgátlót és nekem helyre rakta. Utána már csak havonta egyszer és rendszeresen jelentkezett. De nekem valószínűleg a stressz okozta ezt, a gyógyszer pedig inkább pszichésen segített.

2015. okt. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a pco nem fog elmúlni a fogamzásgátlótól.
2015. nov. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!