Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit lehet sejteni ebből a...

Mit lehet sejteni ebből a hormon eredmenybol?

Figyelt kérdés

Majd megyek vissza az orvoshoz, de addig is kíváncsi vagyok.

A 23. napi hormon eredmenyemben ez a kettő eltérés volt:

Progeszteron 6.76 nmol/L

(Ref: 10.8 - 75)

Osztradiol 618 pg/mL

(31-136)



2022. jún. 7. 06:09
 1/6 anonim ***** válasza:
A progeszteron alacsony. Nem volt ovuláció. Az ösztradiol magas.
2022. jún. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ösztrogén dominancia, máshogy nevezve progesztoron hiány. (Nézőpont kérdése,mert mindkettő jelen van) Ha jó időben vették le (menstruáció-7 nap), akkor arra utal, hogy peteérés nem volt.

Látni kéne ciklus eleji fsh, lh, amh, stb. értékeket és akkor méh többet lehetne tudni. (Hogy kezd-e már elfáradni a petefészek, vagy más oka lehet az ovuláció hiányának. Mondjuk pcos. )

2022. jún. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! A ciklus elejiben minden ertekem a ref. értéken belül volt, egyedül a progeszteron volt alacsonyabb, de arra azt mondta az orvos, hogy nem számít.

TsH is rendben van.

Egyébként a második vérvétel után 3 napra megjött, akkor lehet hogy így nem volt jó?

Egyébként pecsetelo verzesek miatt mentem orvoshoz.

2022. jún. 7. 08:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, így biztos nem volt jó. Mivel menstruáció előtt mindenképp leesik a progeszteron szint.


(Én is ilyen panasszal voltam orvosnál. Már kikészülök, mert képzeld, minden ideális. Uh-n is, laboron is... Már ne tudom, mit nézetgetnék még)

2022. jún. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jaj igen az is lehet bosszanto mikor semmit nem találnak, mert valami csak van, ha már problémája van az embernek. Mit mondtak neked erre az orvosok?


Akkor nálam a progeszteron esetében a rossz időzítés lehet az ok, de az a magas osztradiol mégis mitől olyan magas? Azt olvastam ciszta esetén szokott olyan lenni :(

2022. jún. 7. 08:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Javasoltak pár étrend kiegészítőt, hátha használ alapon. (Nem használt) De kb. azt mondták, hogy akkor fogamzásgátlót szedjek. Pont azt akartam kikerülni.


Ciszta lehet,tud is ilyen tünete lenni, de ultrahangon látni kéne.

2022. jún. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!