Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » E coli baktérium van a hüvelye...

E coli baktérium van a hüvelyemben, ezt mivel szokás kezelni?

Figyelt kérdés

Hüvelykenet tenyésztésen derült ki, szájon át szedhető antib-t kaptam rá…

Akinek volt már e.colija , mit kapott rá?


2022. jún. 15. 23:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Antibiotukummal, a megfelelő kezelést kapod.
2022. jún. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt, de miért nem megfelelő az, amit felírt neked a doki? Pontosan az való rá.
2022. jún. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy megfelelo… de ez a doki sajnos teljesen felrekezelt, mert nem vett mintat a huvelykenetembol es ossze vissza irt fel (mint utolag kiderult) mindenfele huvelykupot… ezert elbizonytalanodtam… (termeszetesen azota mar ,amint ezek kiderultek bejelentkeztem maganorvoshoz.)
2022. jún. 16. 10:58
 4/10 A kérdező kommentje:
*hogy nem megfelelo
2022. jún. 16. 10:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt e.colim. Éves rákszűrésen mutatták ki.


Nem emlékszem, mit kellett szednünk, szednem már. Páromat is kezelni kellett. El kell keserítselek, nagyon nehéz lesz kikezelni. Nagyon-nagyon makacs fertőzés.


Nekem 1,5 év volt, mire sikerült tőle megszabadulni.


Fogamzásgátlót szedtem közben és méhszáj sebem is lett, hogy a hormonalis tablettától vagy az e.coli-tól, azt már akkor se tudtak megmondani. Ördögi kör volt az egész.


Anti-biotikumot kellett szednem, több félét, mert nem múlt el semmitől. Volt többféle hüvelykúp is, ezeket párhuzamosan kellett alkalmazni. Páromnak is kellett szednie anti-biotikumokat. Utána bélflóra meg hüvelyflóra visszaállítót, mert ugye borult az egész rendszer a sok gyógyszer miatt. Hasmenésem volt, hüvely gyulladás, egymásra jöttek rá a bajok. Ez ment hónapokig. Aztán páromnak már az ondójában is kimutatták a fertőzést.


Közben háromszor cseréltem nőgyógyász. A harmadik ajánlotta végül, hogy pár hónapig hagyjam abba a fog.gátlót és védekezzünk óvszerrel. Így is tettem, közben volt még egy utolsó utáni anti-biotikum kezelés és azzal végre sikerült kiirtani az e.colit. Hasznos baktérium amúgy, de nem a hüvelyben, meg az ondóban van a helye.


Szörnyű időszak volt. Volt olyan, amikor napi 4(!) anti-biotikumot kellett beszednem. Non-stop rosszul voltam.

2022. jún. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Uramisten:( milyen hatoanyagu antibiotikumot kaptal? Arra emlekszel esetleg? En amoxicillint… meg macmiror kupot… es nekem is kellett huvelyflora helyreallito kupokat hasznalnom… most megyek majd csinaltatni tenyesztest, hogy sikerult e kiirtani…:(
2022. jún. 16. 16:41
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha valakit erdekelne, egy hetes amixicillin (500mg reggel,500mg este) nekem elmulasztotta, mert a kovetkezo kenet tenyesztesen mar nem volt kimutathato!
2022. jún. 24. 13:12
 8/10 A kérdező kommentje:
*amoxicillin
2022. jún. 24. 13:12
 9/10 anonim ***** válasza:

Szuper! Akkor könnyen megúsztad.


Nálunk lehet nehezítő körülmény volt, hogy szedtem a fogamzásgátló tablettát és rontott a helyzeten.

2022. jún. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
En is csodalkoztam, hogy ennyivel megusztam, mert a nodokim is mondta, hogy irto nehez kiirtani!:/
2022. jún. 24. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!